Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
edytaha napisał(a):

Mam pytanie. Jak postępuje się z użytkownikiem, który wstawia na gotujmy.pl swoje autorskie przepisy w takiej formie, w jakiej już wcześniej je opublikował na innych stronach? Pytam, bo nie bardzo wiem czy mam to zgłaszać...


Od lipca tego roku czyli od chwili kiedy weszły nagrody Właściciel strony życzy sobie ( i to jest dla Moderatorów wskazówką jak postępować - było o tym na forum przy wprowadzaniu zasad ) , że przepisy własne zamieszczone przed 1.07.2011 na innych stronach kulinarnych a wstawiane tutaj muszą mieć zmieniony opis ( tytuł , składniki i zdjęcia mogą być takie same ).

Przypominam , ze zasada dotyczy przepisów własnych przenoszonych z innych stron po 1 lipca ( jesli ktoś miał swój przepis gdzie indziej i wstawił go tu 30.czerwca to wszystko jest ok. )
Przepisy wstawiane po 1.07.2011 mają byc wstawione najpierw na Gotujmy.pl a dopiero potem na inne strony w tym swój bloog ( dobrze jeśli w tym drugim miejscu jest data i godzina wstawienia by uniknąć niejasności ) .

Przepisy autorskie są naszą własnością i nie podchodźmy do nich z takim nastawieniem . Jest wymóg jak ma to być- ale raczej bym takiego przepisu nie zablokowała a poprosiłabym autora o edycję bo w końcu taki przepis jest jego ( jej ) własnością i wstawiając na jakąś stronę nie oddaje się praw autorskich ( chyba że jest to zapisane u Regulam,inie lub odrębnej umowie ) .



zmieniono 1 raz (ostatnio 25 lis 2011 12:47 przez Tit)

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu