Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
szeryl23 napisał(a):

Dziwi mnie jedno zgłaszacie że przepis jest ściągnięty z innej strony tylko nieco przerobiony ,to troszkę dziwne ponieważ każdy z nas zna jakieś przepisy zaczerpnięte z prasy bądź jakichkolwiek stron internetowych i wprowadzamy je do swej kuchni zawsze nieco zmieniając skład tak aby odpowiadały nam smakowo ,mamy gromadzone przepisy od znajomych ,babć ,naszych mam i większość znanych nam przepisów zna również wiele osób i zazwyczaj krążą one w sieci .Możemy sobie mniemać że np dajmy na to "kurczak" naszego autorstwa znamy tylko i wyłącznie my ale równie dobrze ktoś też mógł wpaść na pomysł przyrządzania go tak samo ,zgodzę się z tym że niektóre osoby kopiują każdy przepis słowo w słowo i to widać gołym okiem ale osądzanie kogoś na podstawie że .." nieco zmieniony.."to tego nie pojmuję ...takie moje skromne zdanie=]


To nie tak . Prawem Autorskim nie jest objęty pomysł na potrawę a tekst opisu robienia tej potrawy . A to zaznaczenie ,, troche zmieniony ,, nie dotyczy tego , ze np ja robię kurczaka w potrawce dając sok z cytryny i żółtko a Ty dasz ocet i żółtko - tylko o to jak to opiszemy - kazda inaczej i swoimi słowami .
Jeśli ktoś kopiuje przepis i dodaje do składników 2 łyzki natki z pietruszki i na pońcu opisu pisze posypać natką - a po za tym cały tekst przepisu jest identyczny to to jest plagiat .
To samo dotyczy formy w jakiej jest spisany przepis . Wielu plagiatorów zmienia wymieszać na mieszam itp i uważa że już jest wszystko ok.
Może być tak ze 10 osób ugotuje rosół z identycznych składników z identycznymi proporcjami składników a kazdy opis będzie inny .
Chodzi o to , że wstawiamy przepisy które znamy , sami je robimy i opisujemy jak robimy . Nie przepisujemy dosłownie przepisu z notesu Cioci bo mogła to przepisać dokładnioe słowo w słowo z gazety . Jak juz to niech nam powie jak to cos robi a my sobie to sami zapiszmy po swojemu .

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu