zdobienie potraw

Obserwuj wątek

Odp: Odp: zdobienie potraw

Babciagramolka
Witam - trafiłam na wątek który mnie pasjonuje . Zgadzam się ze wszystkimi którzy są za zdobieniem potraw nawet dla siebie . Może i traci się na to trochę czasu , ale przyznajcie ,że ten czas można zagospodarować np słuchając muzyki. Mnie do przyozdabiania jedzenia przyzwyczaiła moja Prababcia . Zawsze mawiała ,że nawet najprostszy posiłek ma być tak podany i doprawiony ,że gdyby nam się trafiła raz w życiu niespodziewana wizyta Królowej Angielskiej a w lodówce była tylko kaszanka i ogórek kiszony - to trzeba to tak przyrządzić i podać by zrobić z tego przyjęcie .Prababcia zawsze się upierała , żeby nie podawać jedzenia bezpośrednio na talerzach , tylko na półmiskach ( nawet dla 1 czy 2 osób ) .Jak zaczęłam prowadzić dom zrozumiałam ,że po za względami estetycznymi jest to po prostu ekonomiczne . Jak nałożyłam dzieciom na talerze - to raz zjedli a raz rozgrzebali .Z pólmiska brali tyle ile chcieli . Jak mi zostaje porcja na półmisku to ja moge zamrozić ( warzywa użyte do dekoracji użyć po pokrojeniu do zupy , sałatę na kanapki itp ) - a resztki z talerza to już tylko do wyrzucenia.
Teraz gotuję mikroskopijne porcje dla 2 osób - a i tak podaję na małych półmiseczkach bo tak przyjemniej się siada do posiłku .
A tu kilka pomysłów na dekoracje.
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 26 sie 2009 09:58 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj zdobienie potraw