Ortografia

Obserwuj wątek

Odp: Ortografia

Babciagramolka
Polpal napisał(a):

Mam taki mały pet peeve, jak to się tutaj mówi, to znaczy coś co lekko wkurza człowieka. Ludzie robią błędy w pisaniu - jedni z pośpiechu czy nieuwagi a inni, powiedzmy z niedouczenia, ale jest jedna rzecz, której po prostu nie rozumiem, dlaczego niektórzy stawiają kropkę z odstępem. Kropka jest stawiana po ostatniej literze bez spacji a nie przed pierwszą literą nowego zdania, np.
Koniec zdania. Początek zdania. I na tym koniec, innych opcji nie ma.

Druga rzecz to Polacy za granicą powinni się postarać, żeby używać polskiej czcionki do pisania po polsku. Nie jest to wcale trudne, trzeba tylko znaleźć jak to się robi w systemie, który używają. Ja mieszkam w Stanach, używam iMac, no i proszę, wszystkie te dziwaczne litery ą ć ę ł ń ó ś ż ź wychodzą bez problemu.

Jestem pewien, że są jeszcze inne błędy, które rzucają się w oczy, mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem, nie było to moją intencją.





Uwielbiam Cię za ten tekst.Każdemu może się zdarzyć pomyłka czy błąd. Ale to co się czasem czyta to już horror . A żebyście zobaczyli przepisy , które odpadają ze względu na błędy , stylistykę czy brak logiki

zmieniono 1 raz (ostatnio 17 wrz 2011 23:15 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Ortografia