Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !

Obserwuj wątek

Odp: Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !

Babciagramolka
Pytanie retoryczne czy umiesz filetować ryby ? Jesli tak to sprawa prosta . Zastosuj stary sposób kajakarzy . Mieszasz przed rejsem mąkę z przyprawami ( nawet gotowa przyprawa do ryb może być ) - żona Ci ilościowo dobierze skład . Pakujesz to albo w szklane szczelne słoiki albo zgrzewasz w workach foliowych + jeden pojemnik szczelny na odnawianie zapasu . Wyfiletowane i pokrojone na kawałki ryby obtaczasz w mące z przyprawami i smażysz na oleju . I wszystko.
Mozesz też w garnku rozpuscić kostki bulionowe warzywne , ugotować na nich gruby makaron ( tak by było trochę w wywarze jak w zupie i do tego wrzucać kawałki filetów rybnych - zaciągnąć śmietanką do kawy w proszku ( polecam zabrać wiekszą ilość w szczelnym pojemniku nie do kawy a do zaprawiania sosów , zup itp).
Sos rybny do makaronów ( najlepiej chińskie bez gotowania ). Pokrojone w małe kawałki filety ryby obtoczyć w mące z przyprawami . W garnku rozgrzać kilka łyżek oleju i wrzucać kawałki ryby ( po kilka na osobę )- obsmażyć - podlać bulionem z kostki rosołowej warzywnej , dosypać śmietanki do kawy ( na wyczucie ) - wymieszać - chwilę gotować. Wrzucić do garnka chiński makaron bez gotowania ,przykryć garnek i poczekać aż makaron zmieknie.

Zabierz cytryny i trochę przypraw tajskich ( albo gotową mieszankę przypraw chińskich ) - posypiesz przyprawami rybę przed smażeniem i skropisz sokiem po smażeniu i już ryba będzie inna .
Gotowy sos słodko-kwaśny ze słoika - filety ryby pokrojone na kawałki zalać tym sosem i ogrzewać w garnku 15-20 minut zależy jak ryba jest gruba .Będzie ryba po chińsku .

Podpowiadam - jak zabieracie słoiki to dodatkowo na nakrętce znaczcie nr co tam jest bo nalepki odchodzą w wilgoci i potem jest losowanie .

I jeszcze jedno- filetuj tak by nie było skóry bo potrafi być jak podeszwa.

zmieniono 1 raz (ostatnio 02 maj 2012 18:05 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !