Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !

Obserwuj wątek

Odp: Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !

Babciagramolka
Odpowiadam : Tak pływałam ale na kajakach na spływy w głuszę gdzie wszystko trzeba było np na 2 tygodnie zabrać .
1)- Czy da się łatwo zrobić zupę rybną? Jak? Warzywa raczej z puszki, choć raz na tydzień będziemy zawijać do portów. ---- Zupa rybna to prosta sprawa . Warzyw z puszki nie bierzcie - zajmuje miejsce . Wystarczy kupić warzywa przed wypłynięciem - dobrze je obejrzeć by nie było uszkodzonych , podzielić na porcje i zamknąć w próżniowych woreczkach ( na pewno ktoś ze znajomych taką maszynkę do foliowania ma )- potem jak pisałam gotujesz wywar z rozdrobnionych jak najbardziej warzyw - wrzucasz do niego kawałki ryby i makaron . Po 20 minutach jest dobre - doprawić - dosypać śmietanki w proszku .
2)- dobrze jest mieć suszony koperek w słoiku - dodany do zup poprawia ich smak

3)- Piszesz o smażeniu w tłuszczu - czy masz na myśli odrobinę oleju, który później wylewam, czy raczej większą ilość, którą będę zlewał i przechowywał np w słoiku? Przy okazji - nie przepadam za smalcem, za to uwielbiam oliwę, czy można zastąpić itd? -----Olej- i po użyciu wylewasz bo próby zlewania mogą się skończyć poparzeniem albo uświnieniem wszystkiego. Olej można kulić w dużych plastikowych butlach.

4)- - Wyczuwam, że sama gotowałaś w podróży, być może ryby - Czy to prawda, że ryba morska najsmaczniejsza jest tuż po złowieniu? W jaki sposób wyciągnąć ten smak? ----Każda ryba jest najsmaczniejsza po złowieniu. Zapach rybi usuwa sok z cytryn lub limonek . Limonki bardzo dobrze sie przechowują można zabrać dużo. Filety układa sie w pojemniku który da sie zamknąć i polewa sokiem z limonek zmieszanym z odrobiną oliwy i przypraw - zamyka i po 30 minutach suszy papierowymi ręcznikami i smaży.( zobacz w moich przepisach jak marynuję np halibuta.

5)- - Piszesz: ... kostki bulionowe warzywne, ugotować na nich gruby makaron ( tak by było trochę w wywarze jak w zupie i do tego wrzucać kawałki filetów rybnych - zaciągnąć śmietanką do kawy w proszku - 1. czego ma być trochę w wywarze?--- 2. te kawałki filetów rybnych mają być wcześniej jakoś podsmażone czy wrzucać kawałki surowej ryby? 3. ta śmietanka to płynna czy w proszku czy obojętnie? -----w wywarze ma być makaronu tyle co w zupie nie za dużo bo zrobi się na gęsto------rybę do zupy daje sie surową , starczy pogotować 20 minut ------śmietanka w proszku tzw zabielacz do kawy

6)---Czy wszystkie ryby przygotowuje się tak samo? Duże, małe, tłuste, kolczaste, śledź, dorsz, bez różnicy ? ---Wszystkie trzeba oskrobać, wypatroszyć, filetować . Zupy ze śledzia raczej bym nie robiła -reszta bez różnicy- smaży sie tak samo. Nie liczyła bym tylko na takie wielkie połowy - lepiej zabierzcie żywność alternatywną

7)-----I ostatnie pytanie, nieco nie a`propos - czy masz jakieś doświadczenia z zabieraniem pieczywa? Wymyśliłem, że pójdę do jakiejś piekarni i poproszę o przygotowanie 40 bochenków o "przedłużonej trwałości" (to możliwe, i to bez konserwantów) ale... 1 - czy da się taki chleb (lub inny placek) przygotować w domu? 2. jak to przechowywać?----- nic Ci nie da chleb o przedłużonej trwałości- każde pieczywo łapie wilgoć i pleśnieje . Na pierwsze dni można zabrać chleb zgrzany w folię próżniowo. Potem przestawić się na pieczywo suche typu Wasa ( też trzeba zapakować próżniowo.
8)-- moja rada poszukać kogoś ze znajomych kto w takie rejsy pływa i skorzystać z jego doświadczeń bo inaczej wydacie masę kasy i 3/4 wywalicie za burtę bo spleśnieje

Odpowiedz na/ edytuj Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !