Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !

Obserwuj wątek

Odp: Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !

Babciagramolka
Filetowania na ,,sucho" nie da sie nauczyć . Trzeba po prostu mieć rybę w ręce . Odciąć głowę , wypatroszyć .Nacinasz wzdłuż grzbietu najpierw po jednej stronie płetwy grzbietowej i jedziesz po ościach aż do skrzeli brzusznych tak by ości zostały na kośćcu. Potem z drugiej strony tak samo. Jak już masz dwa płaty to od ogona zaczynasz jechać ostrym nożem po skórze oddzielając mieso . Odcinasz wszystko co zbędne ( skrzela , ogon itp) .
Filetów nie da się złowić . Najwyrzej połowę ryby wywalicie . Ale nie wierzę że wśród żeglarzy nie ma nikogo kto umie rybę oprawić .
Mówisz że można wszystko puszkowane kupić - pewnie tak tylko co to za frajda jak na jachcie je sie to samo co w domu . Dla mnie zawsze była to przygoda na wodzie i ekstremalny surwiwal choć wtedy to sie tak nie nazywało .
Może prościej łowić i zajmować sie rybami kiedy zachodzicie do portu a jak buja wyciągać gotowce ?
Z tego co wiem to są środki do zmywania w wodzie morskiej ( tak jak i mydła , szampony , proszki do prania ) .

Co do relacji- nigdzie sie nie wybieram więc spokojnie mozesz wstawiać relację po powrocie .

Odpowiedz na/ edytuj Potrzebny mi PROSTY przepis na rybę. pomocy !