Prawo Autorskie

Obserwuj wątek

Odp: Prawo Autorskie

Babciagramolka
Z tego co ja wyczytałam w Regulaminie to nigdzie nie ma mowy o zakazie publikowania swoich przepisów wstawionych na tą stronę w innych miejscach ( przepisy i zdjęcia są zawsze nasza własnością - nie zbywamy swoich praw wstawiając je gdzieś ) .Co nie znaczy , że bez zgody właściciela strony można tak sobie likwidować konto , usuwać przepisy czy wpisy na forum .Zakładając konto na jakimś profilu czerpiemy pośrednio korzyści z tego , że ktoś ten portal utrzymuje - ponosi koszty z tego tytułu. Dzięki stronie promujemy w jakiś sposób siebie , swoje zdjęcia czy przepisy .Bierzemy udział w rankingach, konkursach .Nie może być więc tak , że za swoją zgodą najpierw w czymś uczestniczymy a potem dezorganizujemy cudzą pracę likwidując konto z dnia na dzień. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach właściciel na pewno wyraża zgodę na usunięcie konta ale w końcu to my sami zakładając konto zgadzamy się na postanowienia Regulaminu.
Pozwalam sobie zacytować parę akapitów z Regulaminu :
,,... Dodając Wpisy do serwisu Gotujmy.pl Użytkownik oświadcza, że jest ich autorem i zezwala na ich bezterminową i bezwarunkową publikację w serwisie...."
,,.... Wpisy Użytkowników chronione są prawem autorskim, ich rozpowszechnianie jest naruszeniem praw majątkowych autorów przepisów....."
,,... Na życzenie Użytkownika administrator może usunąć Konto Użytkownika na stałe....."
,,... Korzystanie z serwisu www.gotujmy.pl oznacza pełną akceptację treści regulaminu...."
Każdy zakładając konto zaznacza , że zgadza się stosować Regulamin .Treść Regulaminu jest dla każdego dostępna w każdej chwili na dole strony ( jak klikniemy na słowo Regulamin to się otworzy jego treść ).A zgadzając sie stosować do postanowień Regulaminu strony ( i dodatkowo potwierdzając przy wstawianiu przepisu , że jest się jego autorem ) oświadczamy że będziemy stosować Prawo autorskie .

Wracając do Twojego pytania- nie znalazłam nigdzie w Regulaminie zakazu zamieszczania swoich przepisów na innych stronach ( jeśli są zamieszczone tu- bo i nie może być w końcu przepisy sa naszą własnością ) .
Zwracam uwagę na fragment Regulaminu mówiący o tym , że zamieszczając przepis w serwisie zgadzamy się na bezterminowe i bezwarunkowe jego publikowanie na stronie.
Przychodzi mi jeszcze jedno do głowy co nie jest wyraźnie zaznaczone w Regulaminie a co wg mnie jest chyba logiczne .Jeśli ktoś prowadzi swój bloog, stronę czy jakis portal a wstawia tu przepisy to powinien moim zdaniem zadbać o to by podpis na zdjęciu nie reklamował w wyraźny sposób tamtej strony bo niby z jakiej racji ktoś ma się tu reklamować za pomocą wpisów , podpisów czy w innej formie bez uzyskania zgody włascicieli strony ( i kosztów takiej reklamy ) .Oczywiście , że użytkownicy piszą na forum o swoich dokonaniach w konkursach organizowanych w innych miejscach , lub swoich bloogach- nie wiem jak oceniają to własciciele ale ja akurat taki sporadyczny wpis na forum uznaję za dopuszczalny ( w Regulaminie mowa jest o zakazie umieszczania aktywnych linków ) - bo przecież my na innych stronach w ten sam sposób piszemy o swojej aktywności na tej stronie w jakiś sposób ją promując .Ale akurat w tym względzie nie mam pewności jak to jest z punktu widzenia prawa i Regulaminu.

Odpowiedz na/ edytuj Prawo Autorskie