Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Obserwuj wątek

Odp: Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!

Babciagramolka
Z ciekawości wrzuciłam w wyszukiwarkę ,, zimna płyta " ( a potem w grafikę ) - tak jak przypuszczałam to to samo co szwedzki bufet w obiegowym pojęciu .A pojawiło się chyba w momencie kiedy modne zaczęło być podawanie przy okazji imprez np galaretek na lustrach , wędlin i mięs na szklanych lub marmurowych płytach ( ustawionych np na kieliszkach ) .Różnica między szwedzkim bufetem a ,, zimną płytą " sprowadza się do tego na czym podano - na półmiskach czy np lustrze . Nazwa się zadomowiła i przeszła na imprezy domowe nawet jak podaje się na nich wędlinę czy inne przekąski na półmiskach - to przejmując nazewnictwo cateringu -nazywa się bufet szwedzki ,, zimną płytą " .
Henia - masz rację różnice w nazewnictwie na pewno są związane z upływem czasu .Wychodzi na to ,że ,, mamut " jestem ( hi hi ).

Ale wracając do tematu głównego ( który sama nieopatrznie rozmydliłam ).Ja na takie spotkania planuję drobne porcje różnych potraw ale za to odpowiednio podane .
- sałatka ( do wyboru ) podana w kieliszkach do wina
-koreczki wbite w bułkę , jabłko itp
- plater z wędlinami
-deska serów

Najlepiej żeby każdy mógł brać przekąskę bez nakładania z głównego naczynia bo taki rozgrzebany półmisek czy miska z sałatką po prostu nieapetycznie wygląda .

Podpowiadam ,że do podania sałatki można użyć np jednorazowych kieliszków do szampana .

A tu parę propozycji na taka imprezę :
-Ptysie faszerowane pasztetem
-,,Jeżyk " - czyli koreczki
-Schab faszerowany śliwkami i morelami
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 22 sty 2010 09:28 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Przekąski, dania na impreze..?! Pomocy!