Pytanie z prośbą o odpowiedź.

Obserwuj wątek

Odp: Pytanie z prośbą o odpowiedź.

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Prawdopodobnie Kazik nalezy do tego samego pokolenia, do ktorego naleza moi tesciowie... Szybko to wyczulam, choc poczatkowo nie nalezal do osób, ktore specjalnie lubilam... Moi tesciowie, krnabrne, klotliwe charakterki, oj ciezko sie z nimi zyje i bytuje! Ale mieszkajac z nimi 3 lata, rozmawiajac, fuczac czasami na ich zlosliwe podteksty i zawziety upór , analizujac ich historie, czasy w jakich przyszlo im zyc, ucisk w okresie szalonej komuny, wreszcie wiejska ciemnota, cholota (oj wierzcie mi, jest mnostwo wrednych i zarliwych ludzisk), no i ogólnie nasza trudna Polska... Nawalczyli sie, ale dzieki temu zdobyli cos - zdobyli dla innych. Tesc, moze nie w tak duzym stopniu, jak tesciowa, ktora przez 2 kadencje byla wiceprzewodniczaca rady miejskiej w malej gminie, wywalczyla chodniki, kosciol, szkole i drogi asfaltowe (teraz na posiedzeniach, wiele z reprezentantow wiejskich miejscowosci, wyrzuca burmistrzowi, ze taka mala wioseczka ma, a oni nie maja ) Gdyby nie ona, upor i dyplomacja tesciowej, niewielka, wiejska spolecznosc mialaby mnostwo problemow, wierzcie mi. Z opowiadan wiem, jak bylo ''za komuny'', to uksztaltowalo w pewnym stopniu tamte pokolenie ludzi... Moze gdyby mnie i moja rodzine to spotkalo, byc moze nie bylabym tym kim jestem dzisiaj. Ja mialam lepiej, dorastajac, mialam wygode, dostepnosc wszystkiego no i demokratyczny kraj, powiedzmy Moje dziecko tez ma wszystko czego potrzebuje, nie musze z nikim walczyc, by cos osiagnac. Pogodzilam sie z tym, jacy sa moi tesciowie, tez lubia prawde, lubia tez ja wytknac innym prosto w oczy i jak im sie cos nie podoba, mowia otwarcie! Sa czasami takie osoby, ktore trzeba zaakceptowac lub potraktowac z dystansem, tym bardziej, ze czesto sa to osoby starsze. Rodzice uczyli mnie szacunku do starszych - i nauczyli. Lecz dzisiejsza mlodziez i wiele starszej mlodziezy, nie ma juz tego przyswojonego, niestety, a szkoda.

Moja ukochana pioseneczka, tzn jedna z :
http://www.youtube.com/watch?v=FG0-cncMpt8

Odpowiedz na/ edytuj Pytanie z prośbą o odpowiedź.