Szkoła gotowania

Obserwuj wątek

Odp: Szkoła gotowania - jak mieszacie sos

Babciagramolka
No i jak zwykle gdzie trzy kucharki tam 4 smaki (hi hi ) . To teraz moje sposoby. Gotuję w wodzie z olejem ( tak z olejem z pestek winogron lub słonecznikowym ) - organicznie nie trawię oliwy - używam tylko aromatyzowaną do robienia dresingów i to pół na pół z olejem . Co dziwne oliwki uwielbiam - a oliwa- brrrr- oblepia mi usta i w dodatku nie znoszę posmaku oliwy ( i jej rodzaj nie ma znaczenia nawet ta extra vergine mi nie pasuje ). Makaron który używam potem do zup czy aromatyzuję ziołami i innymi dodatkami przelewam zimną wodą by nie zrobił mi się jeden wielki kluch. Te które wkładam w sos nie przelewam .Do zapiekanek nie przelewam bo ma się kleić .Do sałatek przelewam bo ma być ,, rozdzielny." .
Wg mnie wszystko zależy od tego do czego makaron gotujemy . To tak jak z twardością makaronu . Ja uwielbiam metodą włochów al dente , moja Mama ,, twardego " makaronu nie chce jadać - chce po polsku czyli miękki .Zależy co kto lubi - nie da rady wszystkich na swoją modłę żywić .Czasem 3 stołowników i trzeba 3 wersje robić jak im chce się dogodzić bo inaczej my się narobimy a reszta będzie marudzić nad talerzem .
Tak np jest z makaronem na słodko - robię bo inni lubią i domagają się - nie jadam bo nie lubię - wolę już polać śmietaną i posolić - czyli 2 osoby- dwa makarony .
Warto sprawdzić kilka metod gotowania i ustalić co nam najbardziej smakuje .Nawet najlepsze rady na nic się nie zdadza jak nam to nie podpasuje- a umartwiać się nad talerzem nie warto .

zmieniono 2 razy (ostatnio 18 sie 2010 19:38 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Szkoła gotowania