Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

Obserwuj wątek

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

thegrooba
  • thegrooba

  • Posty: 590
  • Przepisy: 199
  • Artykuły: 0
Ja nie miałam koszmarów jadłam wszystko, grochówke, flaki, czerninę. Teraz nie lubię mleka, i jak Bunia pisze kilka postów wyżej- mam to samo Przetwory mleczne, jogurty zajadam, kawę gorzką z mlekiem ale mleko samo w sobie- z kartonu czy od krowy prosto nie dam rady Obiady również tylko na słono- placki ziemniaczane z keczupem lub gulaszem, omlet na słono, pierogi nie z owocami, naleśniki na słodko robię dla bliskich sama lubię np. z mięsem czy z greckim nadzieniem Przed ryżem i kaszkami na słodko uciekam. Co innego łączyć mięso z owocami A szpinak jadłam po raz pierwszy 5 lat temu w wersji świetnie przyrządzonej- spagetti ze szpinakiem, rokpolem, czosnkiem i orzechami włoskimi. Dzieki temu jestem jego fanką od tamtej pory. Ze smaków dzieciństwa pamiętam bardziej szparagi. Szpinaku sie u mnie nie jadło. Nie jestem tez miłośniczką tłustych kremów, zwłaszcza w tortach. Dla mnie mógł by być biszkopt z konfitura i czekoladą Udręką więc były rodzinne uroczystości, urodziny u znajomych i symboliczny kawałek tortu ehhh Do przedszkola i zerówki nie chodziłam więc, hmmm nie wiem jakie papki dzieciom się wmuszało

Odpowiedz na/ edytuj Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?