Tu zgłaszamy problemy

Obserwuj wątek

Odp: Tu zgłaszamy problemy

Babciagramolka
Bahus - a nie wydaje Ci się , że rozwiązanie które proponujesz to jest zwykłe przyzwolenie na nieuczciwość ? To , że jeszcze nie słyszało się o tym żeby ktoś dochodził swoich praw autorskich co do przepisu kulinarnego ( tekstu nie pomysłu na danie - bo to istotne - ochronie podlega tekst przepisu nie procedura powstawania dania - bo tą trzeba by sobie zastrzec - można opisać to samo danie swoimi słowami - nie wolno skopiować tekstu i wstawić gdzie indziej jako swego ) lub zdjęcia kulinarnego nie świadczy o tym , że wolno tak robić i że jest to zgodne z prawem . I nie wydaje mi się by zwracanie komuś uwagi za to że wyłapuje takie kradzieże ( bo to jest kradzież i tak to trzeba nazywać - tak jak nielegalne oprogramowanie , podróbki itp ) było etyczne .To tak jak by krytykować tego kto zgłasza kradzież np kwiatów z miejskich trawników - bo po co gapi się nie tam gdzie trzeba . Kopiowanie cudzych tekstów i zdjęć po to by je wstawić gdzieś jako swoje to zwykła kradzież i tak to trzeba nazywać .
Sami wiecie , że jestem zwolennikiem załatwiania różnych spraw delikatnie .Zgadza się . W tym przypadku też . Jeśli trafię na taki skopiowany przepis to zwrócę się do wstawiającego zwracając mu uwagę - ale jeśli nie będzie reagować to po prostu zgłoszę ten fakt komu trzeba tak by takie osoby nie były bezkarne .Co innego danie szansy bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co objęte jest prawami autorskimi , a co innego przyzwolenie na takie postępowanie .

Nie rozumien Twojego podejścia . Już któryś raz dajesz do zrozumienia , że nie warto się zajmowac kopiarzami ,,.... Lepiej wypić i przejść nad problemem do porządku dziennego albo przestać dodawać swoje przepisy..."- a nawet ironicznie wyrażasz sie o osobach wyłapujących takie plagiaty .Czy to znaczy , że dajesz przyzwolenie na nieregulaminowe postępowanie i łamanie prawa autorskiego ? Chyba nie ?
Nie wszystkie tematy nadają się do tego by sobie na ich temat urządzić dyskusję - bo odnoszę wrażenie , że swoimi tekstami chcesz sprowokować dyskusję .Tyle że niektórzy mogą to zrozumieć jako przyzwolenie dla kopiowania a potępianie tych co zwracają uwagę . Myślę , że w sprawach etycznych powinniśmy się raczej wypowiadać jednoznacznie .

Żeby było jasne :
Ja jestem przeciw plagiatom i uważam takie postępowanie za niezgodne z prawem .
Pochwalam działania wszystkich zwracających uwagę na kopiarstwo - bo to znaczy , ze nie wszyscy są obojętni na to co się dzieje .

A proponowanie by zamiast walczyć z łamiącymi prawo przestać samemu wstawiać przepisy - wybacz ale jest nie fer .


zmieniono 1 raz (ostatnio 23 kwi 2010 07:52 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tu zgłaszamy problemy