Tu zgłaszamy problemy

Obserwuj wątek

Odp: Tu zgłaszamy problemy

Babciagramolka
Witam !
A ja bym spróbowała wyjaśnić to tak . Działa sobie strona kulinarna . Wyrabia sobie markę. Właściciele ponoszą koszty z tego tytułu.
Ktoś wpada przypadkiem na stronę. Zakłada konto .Nawet dodaje klika przepisów, pisze parę postów , komentarzy , A potem z jakiegoś powodu mu się odwidzi i chce odejść - już i teraz - najlepiej zrobić samemu klik i już . A co się dzieje po takim klik ? Ktoś inny szuka czegoś w Google np przepisu na kurczaka .Wyskakują mu setki przepisów , a między nimi ten wstawiony przez osobę która zlikwidowała konto - ktoś klika na link i pokazuje się błąd . Potem szuka ten ktoś czegoś innego- i znów błąd .Jak to wpływa na wizerunek strony ?
Luna19 ma rację - warto zastanowić się przy zakładaniu konta czy na pewno chcemy mieć swój profil na tym profilu - czy nam się on podoba ? .A jak już z jakiegoś powodu nam się znudzi i chcemy zniknąć ze strony to możemy prosić Moderatorów o zlikwidowanie konta - ale nie koniecznie musi się tak stać. W Regulaminie jest wyraźnie zapisane , że wstawiając przepisy przekazujemy je w użytkowanie na nieokreślony czas .I nie chodzi tu o to , że strona raptem zacznie ,, sprzedawać " naszą twórczość do gazet itp ( bez przesady ) - tu akurat obowiązuje Prawo Autorskie . Moderator może z uzasadnionych powodów zablokować profil użytkownika - ale usunięćie go musi być przeanalizowane z punktu widzenia i9nteresów strony .

Dyskusje na ten temat juz nie raz się tu toczyły i rozumiem , że czasem trudno zrozumieć , że My jesteśmy tu tylko gośćmi - miłymi i pożądanymi jeśli zachowujemy się grzecznie i przyzwoicie - lub nieporządanymi jeśli psujemy wizerunek i atmosferę na stronie .
Pewnie , że właściciel strony ma z racji naszego pobytu tutaj jakies profity ( w końcu nie jest instytucją charytatywną )- ale stara się nam to zrekompemnsować to pozwalając prezentować swój dorobek , ,,chwalić się " , nawiązywać znajomości, organizując konkursy , tworzac społeczność w której sie dobrze czujemy , opłacając informatyków , szukajac sponsorów itp .
Miło jeśli nasze wyobrażenie działania strony własciciela i nasze są zbieżne . A co jesli nie ? To poprostu odchodzimy .Przestajemy sie na stronie udzielać i już .
Jedne strony pozwalaja na samodzielną likwidacje konta - inne nie - trudno specyfika strony .Można poprosić Moderatora by to zrobił i cierpliwie poczekać - bo to nie jest priorytet w działalnosci strony .

Bo warto cały czas pamiętać - My tu jesteśmy tylko gośćmi - bardzo miłymi ( czasem do czasu ) ale tylko gośćmi .I nie jest to ani obraźliwe ani dziwne - sami na taki Regulamin sie zgadzamy podpisując go przed założeniem konta .

I muszę sie przyznać do czegoś - jak zaczynałam swoją przygodę z internetem to też tak miałam- zakładałam gdfzieś konto , sprawdzałam, potem albo mi się nie podobało , albo mi sie znudziło i odchodziłam- tam gdzie mogłam likwidowałam konto, jak nie to pisałam do Moderatora - czasem milikwidoweali. Potem zaczełam czytac Regulaminy i wyszło mi , ze nie mam racji. Bo nie można patrzeć tylko ze swojego punktu widzenia- trzeba się liczyć z innymi zdaniami i z czyimś interesem a przedewszystkim przeczytać dokładnie Regulamin strony ( forum ) na którą wchodzimy bo to jest umowa a warto wiedzieć na co i z kim się umawiamy.

zmieniono 5 razy (ostatnio 05 lis 2010 08:11 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tu zgłaszamy problemy