Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Urwało mi tekst to dokończę.
Proszę zrozumcie to , że fakt iż korzystamy z jakiegoś przepisu od lat nie znaczy jeszcze , że jesteśmy jego autorami .Nikt nikomu nie zabrania pisania 1000- ego przepisu na rosół ( z tych samych składników co wszyscy ) .Ale róbmy to własnymi słowami , podając opis tak jak my to robimy a nie jak to zapisał ktoś w Książce kucharskiej .
Z przyjemnością czytam przepisy na krupnik , mizerię , kopytka mimo tego , ze dawno znam przepis .Ale każdy wnosi coś nowego .Czasem podaje jakiś nowy składnik, czasem pomysł jak usprawnić sobie pracę , czasem jak lub do czego podać. O to chodzi na stronach i forach kulinarnych a nie o wklepywanie tekstu który już ktoś napisał.
Wolno latami gotować wg przepisu z gazety ale nie wolno tego przepisu w tej samej formie wstawiać gdzieś jako swojego .
A osobie o której tu piszę chcę coś powiedzieć. Od 35 lat zbieram przepisy kulinarne . Mam je pospisywane i powklejane w ok 50 segregatorów ( osobno zupy, surówki, desery itd ) .W kazdym segregatorze setki przepisów .Do tego setki książek kulinarnych .Korzystam z nich jako podpowiedzi .Tak było np przy dzisiejszej zupie. Widziałam zdjęcie zupy z białych szparagów z kluskami francuskimi . Zauważ , że piszę widziałam. Zasadę gotowania zupy szparagowej znam . Wymyśliłam sobie , ze ugotuję ją z zielonych szparagów i podam z kluseczkami ptysiowymi z koperkiem. Ugotowałam. Zrobiłam zdjęcie. Spisałam to co dałam do zupy i ile tego dałam. Opisałam własnymi słowami .I to jest mój przepis . Nigdzie nie ma takiego samego .Na tym to polega .Gdybym wpisywała teksty które mam to tylko od szybkości mojego pisania zalezało by to ile przepisów dziennie bym nowych miała - setki czy tysiące. Tylko po co miała bym to robić ? Punktów sobie nabić ? Dostać prezent za zmianę rangi ? Zastanów się po co my tu jesteśmy ?

zmieniono 3 razy (ostatnio 22 maj 2010 15:24 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu