Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Nigdy do tej pory nie wywlekałam na forum tego z czym się spotykją osoby sprawdzające przepisy .Załatwiałam na spokojnie sprawy na PW uważając , ze im spokojniej to przebiega tym dla strony lepiej .Jak reagują osoby którym udowodni się plagiat ? A no tak ( to jest kopia wiadomości jaka dostałam na PW kilka dni temu
,,...Od:
Jagnięcina
offline Napisane: 5 dni temu, 19:49
Temat: ......
zgłoś mnie pierdolona kurwo

Miło ?
Nie ma o czym rozmawiać . Ten kto kopiuje cudze teksty lub zdjęcia popełnia przestępstwo i taka jest prawda .Nie każdy robi to świadomie bo nie wszyscy wiedzą o Prawie autorskim, odpowiedzialności karnej itp. Ale uczciwy człowiek jak mu się wyjasnia , że popełnił błąd i że tak nie wolno pyta jak z tego wybrnąć , przyznaje , że przepisał z gazety lub jakiejś strony bo myślał , że wolno i spokojnie przyjmuje informację, ze przepis się nie ukarze lub musi zostać zablokowany i nie atakuje .
Od zawsze tłumaczę tym którzy chcą tego wysłuchać , że jeśli mamy genialny przepis wg którego gotujemy i który nie jest naszego autorstwa i koniecznie chcemy się nim podzielić ze znajomymi to od tego jest forum .Możemy tam zacytowac przepis ( podając źródło z którego pochodzi. ). Możemy dołączyć swoje zdjęcie potrawy którą ugotowaliśmy wg niego. Możemy podać link do oryginału ( bo cudzego zdjęcia nie wolno skopiowac i wstawić .I tyle .Nie wolno przypisywać sobie autorstwa cudzego tekstu , zdjęcia .Nie wolno i już bo to jest złamanie prawa .I nie ma co udawać , że tak nie jest .
Jest taka łacińska maksyma ,,... ignorantia iuris nocet ..."- nieznajomość prawa szkodzi.

zmieniono 3 razy (ostatnio 13 lip 2010 21:00 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu