Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Miło że tak piszesz Bahus - ale prawda jest taka , że obraziłam swoim posądzeniem Margolatę i nie jest mi z tym dobrze .Do czego może doprowadzić przekonanie o profesjonaliźmie .Znam ten bloog od dawna bo znalazłam tam wiele ciekawostek z różnych dziedzin .Czytałam z przyjemnością przyjmując a priori , że pisze to ktoś kto się na tym zna .I bum - ten ktoś kopiuje z innych stron . Dałam się nabrać i to bardzo . Moje poczucie wiarygodności i uczciwości lekko się zatrzęsło .Nie bardzo potrafię żyć w świecie totalnego spisku ( a do tego sprowadza się dla mnie to odkrycie ) .Do tej pory sprawdzając przepisy zakładałam że może ustrzegę kogoś przed popełnieniem plagiatu ( bo robi to nieświadomie ) lub uniemożliwię nieuczciwemu osiąganie korzyści cudzym kosztem . Po tym doświadczeniu jestem przerażona .Mało , że popełniłam ,, szkolny błąd " nie patrząc na daty zamieszczenia ( ale to akurat jest wina rutyny- jak się sprawdza 100-y przepis to na mózg już pada ) , mało , że obraziłam naszą koleżankę to jeszcze teraz na wszystko w koło będę patrzeć jak na totalny plagiat .To jest przerażające - czy sięganie po cudzą własność intelektualną jest już tak nagminne , że weszło w nawyk ? Prace magisterskie z internetu , przepisy kulinarne kopiowane , bloogi tematyczne posklejane z kawałków tekstów innych autorów - co się dzieje ? Czy ludzie samodzielnie myśleć już nie umieją ? na łatwiznę idą ? śpieszą się ? - jaki jest powód tego totalnego kopiarstwa ? Sklecenie kilku zdań na jakiś temat przekracza intelektualne możliwości tylu osób ? To może oznaczać tylko jedno - wtórny analfabetyzm i brak jakichkolwiek zasad moralnych.
Chyba pora na emeryturę i odcięcie się od Świata bo co raz mniej mi się morale tego świata podoba .
Margolato- dziś nie przepraszam . Dziś dziękuję - bo dzięki wpadce z twoim zdjęciem otworzyły mi się oczy na pewien problem - i wcale mi się to co zobaczyłam nie spodobało

zmieniono 2 razy (ostatnio 27 sie 2010 08:29 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu