Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Co z resztą, też skopiowaną?!

Resztę trzeba zgłosić zgodnie z procedurą, czyli przesłać każdy link do artykułu z linkiem do oryginału - najlepiej na skrzynkę Tit. Będziemy usuwać, nawet jeśli nie natychmiast, to usuniemy.

Pewne zaszłości zastaliśmy tutaj, określony regulamin, system, ranking, osoby z ich punktami. Pracujemy nad rozwiązaniami globalnymi, przyszłościowymi. Żeby rozwiązać problem dodawania zdjęć do artykułów pracujemy nad bazą zdjęć dostępną dla wszystkich. Zależy nam na dodawaniu przez użytkowników artykułów. Dzięki bazie i edycji indywidualnej, każdy będzie mógł zilustrować sobie artykuł, dodać zdjęcie z bazy jeśli nie ma własnego oraz podmienić te, które dodał z naruszeniem prawa. Zakładamy, że jeśli ułatwimy ludziom rozwiązanie zgodne z prawem, to zniknie (zmaleje) potrzeba jego naruszania. Wiadomo, że zimą nie zrobi się zdjęcia kwitnącego arcydzięgla.

Natomiast każdy kto dodaje zdjęcie lub przepis z naruszeniem prawa - robi to na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - podpisuje regulamin i jest świadom.

Wszystkim, którym wydaje się, że naruszanie praw autorskich jest niewielkim wykroczeniem radzę przeczytać co za to grozi - nawet jeśli osoba fizycznie na tym nie zarabia, może ją to kosztować słono! A profesjonalne zdjęcia sprzedawane przez agencje fotograficzne do publicznego rozpowszechniania kosztują po kilka, kilkanaście tysięcy, a nawet kilkadziesiąt tysięcy - te zagraniczne.

Tutaj jest to przystępnie wyłożone:

http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/prawa-autorskie/100587,Ochrona-praw-autorskich-osobistych.html

http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/prawa-autorskie/100589,Ochrona-praw-autorskich-majatkowych.html

Chciałam zaznaczyć, że osobiście nie jestem tylko moderatorem, ale także opiekunem forum i całego gotujmy oraz redaktorem, odpowiedzialnym za jego funkcjonowanie i rozwój. Mój czas jest rozłożony na różne czynności.

Pozdrawiam,
Tit

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu