Tylko dla ponuraków ...

Obserwuj wątek

Odp: Tylko dla ponuraków ...

No to coś o ..młodej lekarce i jej spotkania z pacjentami:

Z poradnika młodej lekarki0, odpowiedzi na pytania pacjentów(P):

P.- Słyszałem, że ćwiczenia przyspieszające pracę serca przedłużają życie, czy to prawda?
L.- Twoje serce będzie bić tylko określoną ilość razy... tyle ile masz zapisane w genach i ani raz więcej... Nie marnuj więc tych uderzeń na ćwiczenia. W końcu wszystko się kiedyś zużywa. Przyśpieszanie pracy serca nie przedłuży Ci życia. To tak jakby mówić, że przedłużysz życie samochodu żyłując silnik do upadłego. Chcesz żyć dłużej? Zdrzemnij się!
* * *
P. - Czy powinienem jeść mniej mięsa, a więcej warzyw i owoców?
L.- Przyjrzyj się temu z logicznego punktu widzenia... Co je krowa? W paszy ma zboże, kukurydzę i mnóstwo innych rzeczy. Czym jest ta zielenina? To warzywa! W takim razie stek z wołowiny jest niczym innym jak doskonałym mechanizmem do dostarczania do Twego organizmu warzyw! Potrzebujesz zboża? Wpierniczaj kurczaka. Natomiast wieprzowina zapewni Ci 100% Twojego dziennego zapotrzebowania na zieleninę.
* * *
P. - Czy powinienem ograniczyć spożycie alkoholu?
L. - A niby czemu? Wino jest robione z owoców. Brandy to destylowane wino, co oznacza tylko, że zabierają wodę z owocowej masy i w ten sposób masz jeszcze więcej zdrowych pyszności. Piwo? Halo! Przecież to chmiel! Wódka? Żyto to zboże! Eeeeeeee.... nawet bimberek powstaje z ziemniaków.
* * *
P. - Czy smażone żarcie jest szkodliwe dla zdrowia?
L. - CZY TY W OGÓLE MNIE NIE SŁUCHASZ? W dzisiejszych czasach jedzenie jest smażone na oleju roślinnym. Tak po prawdzie to żarcie w nim sobie pływa. Jakim cudem więc większa ilość warzyw może Ci zaszkodzić?
* * *
P. - Czy robienie przysiadów pomoże mi stracić "oponkę" na brzuchu?
L.- Absolutnie nie! Kiedy ćwiczysz mięśnie, to one się powiększają. Dlatego przysiady powinieneś robić tylko wtedy gdy chcesz aby Twój brzuch był większy.
* * *
P. - Czy czekolada mi szkodzi?
L. - Zwariowałeś? Hej! Nasiona kakao! Kolejne warzywo! To najlepsze żarcie na świecie!
* * *
P. - Czy pływanie jest dobre dla mojej figury?
L. - Czy pływanie jest dobre dla twojej figury? Zapytaj wielorybów!
* * *
P. - Czy utrzymanie naszego ciała w formie jest istotne dla mojego życia?
L. - Hej! Istnieją przecież okrągłe formy.
Na zakończenie odpowiedź ogólna ...
- Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić wszystkie wątpliwości jakie mogliście mieć na temat jedzenia i diety.>
I pamiętajcie... Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie do końca atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc..
"ALE TO BYŁA JAZDA!

Odpowiedz na/ edytuj Tylko dla ponuraków ...