Typowe dla zodiakow zachowanie w kuchni...

Obserwuj wątek

Odp: Typowe dla zodiakow zachowanie w kuchni...

Babciagramolka
Dotarłam do dawno zarzuconego tematu i z przyjemnością go odświeżam . Ponieważ nie było jeszcze wyznań Raka to może ja coś na ten temat ( a mówię o sobie i moich dwóch dorosłych synach , którzy też są Rakami i zachowują się w kuchni podobnie - raczej nie może to być wychowanie , bo obie córy mają do kuchni zupełnie inne podejście ) .
Nie znoszę ,,kuchni laboratorium " .Broń Boże białe lub jasne szafki , metal i szkło . Kuchnia ciemna , z masą zupełnie niepotrzebnych rzeczy ( jakieś stare moździerze , porcelanowe deseczki , dzbanki w których stoją suszone zioła . Masa półek otwartych ze stojącymi na nich herbatami , kawami , przyprawami ( w specjalnych pojemniczkach - tak koło 100 ) - wszystko ma być pod ręką . Nie znoszę zmywania - i dla tego robię podobnie jak Kazik - zmywam natychmiast ( kuchnia jest bardzo mała ) .
Nie znoszę kuchni monotonnej .Jak mi się zupa drugi raz powtarza w miesiącu to narzekam , ze znów mam gotować pomidorówkę .
Uwielbiam eksperymenty kulinarne , dania łączone z potraw różnych kuchni .
Maniacko kupuję nowe przyprawy i nowe produkty i adaptuję je w swojej kuchni .
Nie lubię jak mi się w kuchni pomaga - bawię się przy gotowaniu tak dobrze , że inni mi tylko przeszkadzają - samej idzie mi zdecydowanie szybciej .
Mogę spędzić w kuchni cały dzień - byle by Rodzina odbierała w drzwiach gotowe potrawy ( puszczam sobie ulubioną muzykę , coś tam pichcę a w przerwach kiedy danie się gotuje czy piecze czytam , czytam , i czytam .).
Mimo zakładanego fartucha zawsze się upaprzę mąkę .
Wieczorem kuchnia musi być wysprzątana żebym rano nie obijała się o jakieś nie zmyte kubki czy inne gary - rano jestem nieprzytomna i robię śniadanie na ślepo ..
Nie znoszę niechlujnie podanych posiłków .Czasem więcej czasu poświęcam na dekoracje niż na potrawę - i to nie ma znaczenia czy jest to zwykłe śniadanie czy przyjęcie . Kromkę chleba ze smalcem też podam na udekorowanym talerzyku ..Zawsze mam pod ręką sałatę , pomidory , ogórki ( konserwowe , świeże , korniszony ) , zieloną pietruszkę , szczypior i inne zioła ..
Jednym słowem moja kuchnia to bardziej ,, kuchnia czarownicy " niż Laboratorium .
Czy inne Raki tez tak mają - nie wiem - moje chłopaki tak.


zmieniono 1 raz (ostatnio 30 gru 2009 19:02 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Typowe dla zodiakow zachowanie w kuchni...