Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

Obserwuj wątek

Odp: Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Widziałam taką zieloną donicę w markecie, ale za mniejsze pieniążki. Pomysł jest fajny, ciekawe jak ziółka będą w niej rosnąć. Daj znać jak coś wykiełkuje
Ja trzymam kilka najbardziej ulubionych ziół. Sadzonki mięty przyniosłam z ogródka znajomego. On sam nie wie co to za odmiana, ale jest rewelacyjna. Na bieżąco ścinam gałązki, a listki suszę i robię z nich herbatki w razie dolegliwości trawiennych. Szczypior kupiłam w doniczce w markecie, a przez trzy lata karpa ślicznie mi się rozrosła, i mam nadzieję, ze tej wiosny znów ładnie odbije.
Eksperymentowałam z lubczykiem, ale nie mogłam sobie poradzić z mszycami. W sumie udało mi się zużyć tylko dwa listki, więc poddałam się.
Bazylię wysiewałam sama - trzy odmiany, w tym również cytrynową i czerwoną, nadającą się do mrożenia. Ale ostatnio trafiłam na jakieś kiepskie nasiona i w rezultacie musiałam kupić doniczkę.
Pietruszkę naciową wysiewam w jednym rządku, a po wschodach, jak już są pierwsze listki, trochę ją przerywam, żeby korzonki miały więcej miejsca.
Poza tym jeszcze uprawiam majeranek, tymianek i szałwię.
Staram się nie robić w domu sadzonek, bo przy oknie jest zbyt mało światła i w pogoni za słońcem robią się takie anemiczne.

Odpowiedz na/ edytuj Uprawa ziół w mieszkaniu / domowym ogródku