W trosce o miłą atmosferę na stronie

Obserwuj wątek

Odp: W trosce o miłą atmosferę na stronie

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Babciagramolka napisał(a):

Kochani !
Mam prośbę - propozycję - nie wiem czy Wam się spodoba .
Ostatnio pojawia się masa zgłoszeń plagiatów .Podoba mi się to , że tak wiele osób angażuje się w pilnowanie porządku na stronie którą wybraliśmy ,Tak sobie tylko pomyślałam , czy czasem z rozpędu nie zrobimy komuś krzywdy ? Można sobie wyobrazić jak poczuje się osoba która pojawi się nowa na stronie , wstawi przepis i bum... ktoś zgłosi plagiat publicznie .Ja ( lub ktoś inny ) sprawdzę i zablokuję .Potem ten ktoś mi napisze , ze tamten nick też jest jego - był gdzieć pod inna nazwą i przepis jest jego .Upss... zdaża się .Przepis przywrócić łatwo ale poczucie krzywdy pozostanie .
Proszę o zrozumienhie- wiecie , że jestem zdecydowanie negatywnie nastawiona do kopiarzy - ale boję się by nie skrzywdzić kogos bez powodu.
Zaproponowałam takie rozwiązanie:
-zgaszacie plagiaty do mnie na PW ( cały czas )
-ja sprawdzam zgłoszenie
-piszę do osoby której zgłoszenie dotyczy i czekam tydzień na odpowiedź
-weryfikuję jak trzeba odpowiedź
-blokuję lub nie przepis
-informuję osobę która zgłosiła plagiat o tym czemu przepis zostaje ( przy plagiatach usuniętych już bym nie pisała bo nie dam rady )

Nie wiem czy to zaakceptujecie i jak Wam się to spodoba.Moim zfdaniem poprawiło by to wizerunek strony i trochę uspokoiło atmosferę nerwowości .

I , żeby wszystko było jasne- kopiarzom i plagiatorom stanowczo mówię nie
ale uważam , że warto pomyśleć też o tym by było nam tu wszystkim miło i by nikogo nie skrzywdzić .
Co Wy na to

Buniu, pomysł jest ogólnie dobry, ale wybacz, ponad tydzień to za długo, żeby plagiat sobie czekał.Wydaje mi się, że wystarczy wymiana maili. A i tak odpowiedź nie zawsze będzie prawdziwa. I może to dotyczyć tylko zgłoszeń budzących wątpliwości. Wybacz, ale jeśli zgłaszamy 14 plagiatów tego samego użytkownika, to nie uwierzę, że ta osoba występuje pod 14 nickami i na 14 stronach.Bo co szkodzi komuś, kto chce wstawiać plagiaty powiedzieć, że tak, to jego nick. Nie możesz w żaden sposób tego zweryfikować!A dajesz mu furtkę! Ciągle staramy się uszanować kopiarzy, a czy oni nas szanują i tworzą dobry wizerunek strony?
Nikt kto sprawdza nie jest kucharzożercą i nie szuka kopiarzy na siłę. I sorry, Buniu, jeśli chcąc pomóc w utrzymaniu dobrego wizerunku strony osiągamy wręcz odwrotny skutek, lepiej będzie jak sobie damy spokój. Przypadki pomyłek zdarzają się sporadycznie( mnie zdarzyło się to dzisiaj chyba po raz pierwszy) natomiast plagiatorów wśród nowych użytkowników jest jakieś 80%. Jeśli odpowiada to właścicielom strony i moderatorom, nie ma sprawy. niech strona zginie w plagiatach, bo jesteś osobą realnie myślącą i wiesz, że tak będzie. Bez naszej i następnych chętnych pomocy nie da się tego opanować. To tyle!

Odpowiedz na/ edytuj W trosce o miłą atmosferę na stronie