Wnioskuję o zbanowanie użytkownika "ewcik89"

Obserwuj wątek

Odp: Wnioskuję o zbanowanie użytkownika "ewcik89"

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Witam Was,

Powiem wprost. Szantaż działa na mnie jak płachta na byka. Więc prosze mnie nie szatażować, bo nie jestesmy dziecmi. Kazdy robi to co do niego nalezy.
Pewne decyzje nie sa latwe i nie chce ich robic na kolanie, dlatego, ze ktos postanowil pograc mi na emocjach. Wybaczcie szorstkie slowa, ale to sie dzieje bardzo czesto i nosi znamiona pewnej niedojrzałości. Cóż, mam prawo do swojego zdania. I oczywiscie moge sie mylic. Ale daje to pod rozwage.
Odnosnie meritum sprawy. Proponuje zajac sie najpierw leczeniem przyczyn, a nie skutkow. To zapobiegnie tego typu problemom w przyszlosci.

Mam 3 propozycje:

1. Za zalozenie konta z polecenia nadal 20 pkt. Uwazam, ze jesli ktos to robi uczciwie, nalezy to fajnie nagrodzic, bo to duzy wklad w rozwoj serwisu i spolecznosci. Ale: mozna zalozyc kazda ilosc kont z polecenie, jednak punkty nalicza sie tylko za X pierwszych w danym miesiacu. Np. tylko pierwsze 2 konta sa brane pod uwage. Dzieki temu jak ktos chce polecic serwis mamie czy kuzynce dostanie fajny bonus, ale w oczywisty sposob nikt sie na tej metodzie juz nie wybije.

lub

2. Za zalozenie konta z polecenia nadal 20 pkt. Naliczamy je jednak dopiero po dodaniu w ramach takiego konta X zaakceptowanych przepisow. Np. 1 lub 5, do ustalenia. Czyli znowu dochodzimy do tego, ze uczciwi dostana swoje punkty, a kombinatorom przestaje sie proceder oplacac.

lub

3. Za zalozenie konta 2 pkt. Czy inna mala liczba, do uzgodnienia. Wg mnie to najgorszy model, bo nadal beda powstawaly puste konta, a prawdziwa ofiara tej zmiany beda uczciwi uzytkownicy, ktorzy poleca serwis np. komus z rodziny i nie dostana naleznej im premii.


Odnosnie uzytkownika ewcik89, nie uwazam, zeby uzytkowniczka zaslugiwala na ban. Do tej pory jej dzialania byly "legalne", bo poruszala sie w ramach definiowanych przez serwis mozliwosci. Na pewno nie byly etyczne, wiec uzytkowniczka dostanie ostrzezenie. Dalsze konsekwencje beda wypadkowa Waszych ustalen wobec punktow 1,2,3. Jesli okaze sie, ze wybierzecie 3), proponuje przeliczenie wg tej reguly wszystkich punktow od poczatku roku. Powinno to wtedy dotyczyc wszystkich uzytkownikow. Moze zmienic sie wyglad rankingow za wsteczne miesiace. Korzyscia jest to, ze np. rangi uzytkownikow ustawia sie na wlasciwy poziom, czyli nie bedzie wysokich rang dla uzytkownikow bez przepisow itd. Jezeli wybierzecie 1) lub 2), przeliczac nie ma czego, wtedy podejmuje sie recznie zweryfikowac nieetyczne konta ewcika i za te konta odjac jej punkty, ze wszystkimi tego konsekwencjami, jak np. zmiana rangi na nizsza.


Prosze o merytoryczny komentarz. Mam nadzieje, ze przeważą metody premiujace uczciwych.

pozdrawiam,
dobry

Odpowiedz na/ edytuj Wnioskuję o zbanowanie użytkownika "ewcik89"