Zakładanie ogrodu wokół nowego domu

Obserwuj wątek

Odp: Zakładanie ogrodu wokół nowego domu

karita
  • karita

  • Posty: 376
  • Przepisy: 217
  • Artykuły: 2
Pomogę, ile moge, bo kiedyś "siedziałam w tej branży", ale już wiele nie pamiętam. Trawkę sieje się najllepiej na wiosnę lub na jesień (choć ja posiałam swoją jakieś 3 tyg. temu i też jest ok). Trawa wschodzi średnio ok. 3 tyg. ale po 2 widzisz już co nieco Jeśli dobrze liczę, to na 600 m2 potrzebujesz ok. 14 kg trawy, ale to możesz jeszcze sprawdzić, jak pójdziesz ją kupić do sklepu ogrodniczego. Jeśli boisz się o jej nadmierne deptanie, możesz kupić trawe sportową (lub Sport-to to samo).Jeśli chodzi o chwasty, to mozesz popryskać je herbicydem, który też znajdziesz w sklepie ogrodniczym.
Z tymi tujami, to rzeczywiście mały problem. Też kojarzę, że żółkną, jak je obsika piesek. Tutaj nie mam pomysłu... Chyba, że je zasadzisz, a po prostu odgrodzisz jakąś zieloną np. półmetrową siatką, żeby piesek nie miał dostępu ...Co do sadzenia, to sadzi się co jakieś 70 cm (lub co 1 metr), to zależy od odmiany, bo każda inaczej sie rozrasta, więc po prostu zależy, jaką kupisz. Możesz jeszcze pomysleć o cyprysiku tylko, że z nim chyba też będzie problem związany z pieskiem

Poniżej
tuja brabant - co 1 metr
tuja smaragd - sadzić co 60-70 cm
cyprysik lawsona
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 4 razy (ostatnio 26 cze 2009 21:28 przez karita)

Odpowiedz na/ edytuj Zakładanie ogrodu wokół nowego domu