Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Obserwuj wątek

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Heh..
Babciagramolka - nie jest to reklama lokalu i szczerze mówiąc jeśli nikt nie pomoże mi na tym forum odgadnąć z czego zrobiony jest ten sos, to wolałbym żebym miał gdzie usiąść idąc tam ponownie

Podałem nazwę lokalu i nazwę pizzy, bo może akurat ktoś już ją jadł, a nawet jeśli nie, to może kiedyś się skusi i odgadnie przepis na ten sos. Ja zerejestrowałem się na tym forum, bo bardzo zależy mi żeby zrobić taki sos w domu. Ceny pizzy podałem tylko po to, żeby podkreślić, że nie jest to jakaś wykwintna restauracja w której serwują dania sporządzone z kosmicznych składników. Poza tym pizza, jak pizza - nic wyjątkowego, oczywiście oprócz sosu, eh..

Co do poprzednich wpisów, serdecznie dziękuje, ale na pewno nie jest to sos ze zdjęcia, które podała p.jola1 - nie jest nawet podobny. Tamten jest znacznie bardziej jasny i nie jest tak gęsty jak ten na zdjęciu. Wątpię także, że w tym sosie była zmiksowana bazylia, bo tak jak już wspominałem wcześniej ma on bardzo jednolity zielonkawy kolor z malutkimi elementami czegoś zielonego, najprawdopodobniej właśnie bazylii. Jeśli miałbym opisać tak dokładniej, to wymiary takiej drobinki tej "zieleniny" są około 0,5mm x 0,5mm, natomiast odległość tych drobinek od siebie to około 1mm. Jak sami możecie ocenić sos jest dość przejrzysty.

Co do awokado, to nigdy nie jadłem sosu z awokado. Jadłem natomiast świeże awokado, ale mi wyjątkowo nie smakowało. Poza tym sos ma posmak musztardowy z oliwą, a awokado chyba nie daje takiego smaku? Chociaż nie wiem..

Barwnika to chyba tam nie dodają, bo sos wydaje się być świeżo robiony i wygląda na dość naturalny. Ale nie ukrywam, że dość mało go podają - w sumie gdyby dawali więcej to pewnie byłby za mocno wyczuwalny w tej sałatce i psułoby to wszystko.

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia - w sumie trochę się wstydziłem, ale jeśli nikt nie będzie w stanie mi pomóc, to postaram się takie zrobić przy najbliższej okazji.


A..
Jeszcze dopiszę, że konsystencją ten sos przypomina jakby dressing, który można kupić w sklepie, ale w tych sklepowych jest dużo ziół, ich kolor jest przeważnie żółtawy, a smak jednak jest inny. Szukałem czegoś podobnego w sklepie, kupiłem już w sumie kilka podobnych wyglądowo, ale też smakowały inaczej. Identycznego smakowo lub wyglądowo nie znalazłem ani w sklepie, ani w internecie.

zmieniono 2 razy (ostatnio 09 gru 2011 21:43 przez pawelt)

Odpowiedz na/ edytuj Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?