Odprowadzanie dzieci do szkoły

Obserwuj wątek

Odp: Odprowadzanie dzieci do szkoły

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Moja najstarsza córka kończyła 7 lat zaraz na początku września więc od tego momentu sama chodziła do szkoły. Do szkoły ma bliziutko, bo jakieś 5 minut, ale przechodzi przez ruchliwą, choć boczną ulicę. Ostatnio jak wróciła ze szkoły powiedziała, że przy przejściu stała pani ze znakiem i pomagała dzieciom przejść na drugą stronę.

Odprowadzanie dzieci do szkoły

mocsłodkości
Ile lat miały Wasze dzieci jak same zaczęły chodzić do szkoły? Moja córka od kiedy skończyła 7 lat sama chodzi do szkoły. Wczoraj jednak przyszła do domu z bardzo dziwną miną. Zapytałam o co chodzi, a ta mi powiedziała, że mama jej kolegi prosiła ją by ta przyszła po niego do domu i z nim poszła do szkoły, bo ona nie może go zaprowadzić bo będzie w pracy, a babcia, która zwykle z nim chodziła musi zostać z jego chorym bratem. Czy to trochę nie jest dziwne żeby dziecko w wieku prawie 9 lat było zaprowadzane do szkoły i z niej przyprowadzane? Do szkoły mają dosłownie 5 minut. Wystarczy ominąć blok i przejść na przejściu dla pieszych na drugą stronę drogi i już jest szkoła. Dla dziewięciolatka to chyba nie jest mega trudny wyczyn. Jakby dziecko mieszkało na drugim końcu miasta i musiało przejść kilka skrzyżowań w tym główną ruchliwą ulicę to jeszcze bym to zrozumiała, ale przejście przez spokojną ulicę spod domu do szkoły to trochę dziwne. Co o tym sądzicie?

Odpowiedz na/ edytuj Odprowadzanie dzieci do szkoły