Owoce suszone i kandyzowane

Obserwuj wątek

Odp: Owoce suszone i kandyzowane

KondratGustaw
O tak, ja również bardzo lubię suszone owoce. Jest to moja ulubiona, słodka przekąska - na pewno dużo zdrowsza, niż standardowe słodycze. Świetne są na przykład suszone daktyle. Zamawiam je w sklepie internetowym https://jawo2008.pl/66-daktyle-suszone.html#/28-waga-500g, gdzie jak widać mają bardzo atrakcyjną cenę

Odp: Owoce suszone i kandyzowane

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Moja żona uwielbia morele, figi, daktyle, śliwki. Najczęściej zjada je od tak, ale dodajemy je też do keksów, babeczek oraz ciasteczek. Dla koloru dodajemy też kolorowego ananasa, który dzięki swoim barwom rozwesela nawet największego ponuraka.

Odp: Owoce suszone i kandyzowane

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Bardzo lubię suszone i kandyzowane owoce - żurawinę, śliwki, morele, ananasa, papaję. Są świetnym dodatkiem do płatków bez cukru. Żurawinę dodaję do niektórych deserów z jabłkami i do... schabowych z suszonymi pomidorami i serem, a śliwki do pieczeni i pasztetów. Zwykle kupuję gotowe owoce, ale w tym roku planuję sama suszyć śliwki.

Odp: Owoce suszone i kandyzowane

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Chyba nie ma takiego owocu, którego moja rodzina nie lubi. Zarówno suszone jaki te kandyzowane zjadamy od tak, albo dodajemy np. do ciasteczek lub ciast. Stosuję je też do dekorowania

Owoce suszone i kandyzowane

ciasteczka
Jakie owoce suszone i kandyzowane lubicie najbardziej i do czego ich najczęściej używacie? Macie jakieś swoje ulubione przepisy?

Odpowiedz na/ edytuj Owoce suszone i kandyzowane