Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

Obserwuj wątek

Odp: Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

Gastrosklep.pl
Dziękuje za przepis,na pewno go wypróbuję i dam rzecz jasna znać czy wyszedł dobry taki jakiego oczekuję,bo ostatnio też miałam z pieczeniem sporo problemów..

Odp: Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

helpless
  • helpless

  • Posty: 20
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Mmm... pierniczki. Ja mam bardzo prosty przepis, z którego korzystałem w tym roku.
3 łyżki miodu + 250g masła + przyprawa do piernika - rozpuścić na małym ogniu
1 szkl cukru pudru +0,5 kg maki + spulchniacze (soda, proszek do pieczenia po łyżeczce) + jajko i masa miodowomaślana - połaczyć, wyrobić i na godz do lodówki

A potem to juz wałkować, wycinać i piec. Pycha

Odp: Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

ZanetaK
  • ZanetaK

  • Posty: 25
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Przepis jest prosty, a pierniczki można jeść od razu po upieczeniu i nie połamiemy sobie zębów

http://www.ladyhousewife.pl/ciasteczka/przepis-na-pierniczki-ktore-nie-musza-dlugo-lezec/

Odp: Odp: Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

Modelinka
  • Modelinka

  • Posty: 7
  • Przepisy: 7
  • Artykuły: 0
Ojjj szkoda to dodaj pliiizzzz bo chciałam jutro zrobić na próbe czy podołam akurat wigilia klasowa u córki to by zeszły hihi. a jak by sie nie dodało to możesz mi w wiadomości prywatnej napisać

Odp: Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

gosia56
  • gosia56

  • Posty: 377
  • Przepisy: 823
  • Artykuły: 0
mam przepis wczoraj chciałam dodać próbowałam trzy razy i się nie dodał spróbuję dzisiaj.Pierniczki są pyszne i zaraz miękkie

Odp: Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Hej Ja pierniczków jeszcze nie robiłem, zawsze zajmuje się tym Mama, ale może tutaj coś znajdziesz ciekawego, bo propozycje niesamowite

https://gotujmy.pl/aromatyczne-swiateczne-pierniczki,przepisy-ksiazki-kucharskie-ksiazka,126090.html

Pierniki- potrzebny niezawodny przepis

Modelinka
  • Modelinka

  • Posty: 7
  • Przepisy: 7
  • Artykuły: 0
Witam
W tym roku będe pierwszy raz piec pierniki, te małe lukrowane .
Naczytałam sie w necie tyle przepisów że głowa mnie boli, ale mi zaprząta jedna myśl wiekszość tych przepisów komentowana była, że pierniki nawet po kilku dniach były twarde. I w tym problem zrobie, upieke a potem do dentysty polece
Czy macie sprawdzony przepis ? taki genialny , żeby one były kruche a nie żelbetonowe .I lukier taki nie klejący sie zrobiłam kiedyś lukier z białka i cukry ucierany na zimno , ale kleiło sie wszystko nie wiem dlaczego moze ktos pomoże wyjaśnic mi tą zagadkę .Z góry dziekuje za pomoc

Odpowiedz na/ edytuj Pierniki- potrzebny niezawodny przepis