polskie smaki

Obserwuj wątek

Odp: polskie smaki

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Nie mialam pojecia,o rybie i kapuscie kiszonej.Musze powiedziec,ze jestem zskoczona.

Odp: polskie smaki

darek112
  • darek112

  • Posty: 131
  • Przepisy: 172
  • Artykuły: 0

Odp: polskie smaki

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
a u mnie sie je roznie, nie ograniczamy sie co do polaczen...

Odp: polskie smaki

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
pytanie wynikało z tego że u mnie w domu nie jada się takich połączeń rybę się je z marchewką i groszkiem a pomidora z cebulą i ogórkiem kiszonym

Odp: polskie smaki

Justyna33
  • Justyna33

  • Posty: 87
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
tu się zgodzę,ale żeby tak naprawdę kombinować to trochę trzeba popracować,no wtedy różne rzeczy pasują.... naprawdę

Odp: polskie smaki

jarek-energy
różne są własnie połączenia smakowe które niekoniecznie są doskonałe w chemii ale doskonałe dla naszych kubków smakowych i masz rację kapusta kiszona z rybą jest the best tak samo jak ogorki i pomidory

Odp: polskie smaki

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
ha ha ha, ja nie wiedzialam ze sa szkodliwe, a moja mama zawsze mowila nie lacz ogorkow z pomidorami, a ja teraz jej mowie, mama, kazdy tak je, to bardzo smaczne polaczenie, o co ci chodzi? i ona biedna stwierdzila ze chyba po prostu ona nie lubi...

Odp: polskie smaki

Izunia2007
Moze dlatego ze poprostu smakowo sa dobrze dopasowane,co wlasnie niekoniecznie idzie w parze z polaczeniem ich skladu organicznego.A takich niedopasowanych polaczen mozna by wymienic pewnie o wiele wiecej.

polskie smaki

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
mam do Was pytanie zawsze fascynowało mnie aczkolwiek nie wiedział z czego wynika fakt łączenia kapusty kiszonej z rybą smażoną (mimo że kapusta a odkładnie zawarty w niej enzym uniemożliwia wchłanianie jodu z ryby) podobnie jak łączenie surowego ogórka zawierającego askorbinazę z pomidorem którego pozbawia sie w ten sposób wit C. z czego wynikają takie (poniekąd szkodliwe) połączenia?

Odpowiedz na/ edytuj polskie smaki