Poradźcie

Obserwuj wątek

Odp: Poradźcie

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Natalko - pytalam swoich chlopców i zdecydowanie polecali stacjonarny .

Odp: Poradźcie

Majkel
  • Majkel

  • Posty: 32
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
choć pewnie za pozno to wypowiem sie...
iedze w komouterach i jak dla mnie niech dziewczyna [ale dotyczy sie to wszystkich] zaznajomi sie z sprzetem komputerowym od podstaw czyli komputer..., laptop bdzie ok jak bedzie miala 16 lat, wtedy niech sie przeniesie na laptopa
raz ze stacjonarny uniwersalny to w dodatku dziewczyna nauczy sie podpiac to i owo

przyjdzie czas szkoly sredniej a ona nawet monitora nie bedzie umiala podpiac w szkole bo nigdy nie miala z stacjonarnymi do czynienia...

stacjonarny polecam ale nie zaawansowany, lepiej kupic slabszy mniej energożernego a w dodatku corka nie wykorzystuja calej mocy i możliwości komputerow... a reszte pieniedzy oszczedzic badz kupic telefon kiedys czy cyfrówke


zmieniono 1 raz (ostatnio 30 kwi 2010 22:23 przez Majkel)

Odp: Poradźcie

Natala1210
  • Natala1210

  • Posty: 2155
  • Przepisy: 770
  • Artykuły: 5
Dziękuję Wam wszystkim serdecznie,bardzo nam pomogliście! Duża,na Was zawsze można liczyć!

Odp: Poradźcie

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Ja rowniez jak Zuzi mam stacjonarny i Laptop, Laptop....super rzecz, obojetnie w jakim pokoju jestem , on jest ze mna. Ale zeby nie odchodzic od sprawy, dla dziecka w wieku komunijnym polecalabym jednak stacjonarny, stacjonarne maja szybsze procesory i dyski oraz wiecej pamieci. Pozy tym , wydaje mi sie ze obcowanie dziecka z komputerem
powinno byc pod scisla kontrola rodzicow, co w przypadku Laptopa czasami staje sie niemozliwe

Odp: Poradźcie

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
My mamy laptopa.maly ma 4 lata i swietnie sobie z nim radzi,ale tez mysle ze stacjonarny kom. byl by lepszy,zawsze mozna w nim cos wymienic,jesli jest taka potrzeba tak jak napisala Zuzi nap.klawiature.

Odp: Odp: Poradźcie

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
gdyby chodziło o moje dziecko to czułabym się właśnie przekonana do stacjonarnego

Odp: Poradźcie

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Ja mam i komputer "stacjonarny" i laptopa,bardziej jestem zadowolona z laptopa ale jestem osobą dorosłą wiec dostrzegam więcej zalet i to nie prawda że na laptopie nie można ogladać filmów i słuchać muzyki ja na swoim to wszystko moge robić ale tez nie kosztował tak mało. Dziecku lepiej kupić "stacjonarny".Dziecko wiadomo jak to dziecko przy komputerze robi wszystko-je,pije itp... jeżeli na laptopa coś wyleje to już po nim a w "stacjonarnym" wymieniamy klawiature i po kłopocie.Klawieture można wsunąć pod biurko (bo jest na to miejsce) i dziecko ma więcej miejsca na biurku żeby np. rozłożyć książki do nauki.Laptop jest delikatniejszy.Dziecko w takim wieku nie potrzebuje aby zabierać komputer na podwórko,do szkoły czy gdzie indziej.Lepiej te pieniążki które są przeznaczone na laptopa wydać na "stacjonarny"-porządny zeby dziecku służył przez conajmniej kilka lat a nie żeby trzeba było go wymieniać za rok bo okaże sie juz zabytkiem.Trzeba pamiętać o tym że co roku są nowości i nie nadążymy za nimi.

Odp: Poradźcie

Marko
  • Marko

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie zgadzam się z wami a to dlatego że laptop faktycznie jest mobilny,sam go używam i nie narzekam ale mówię to jako osoba dorosła, to jest jedyna zaleta tego. Natomiast komputer stacjonarny jest tańszy i o wiele ma lepsze parametry od laptopa-pamięć,karta graficzna,dźwiękowa itp,itd. Dla dziecka właśnie taki komputer jest potrzebny gzie będzie używał programów o większych parametrach czego nie da nam laptop chyba że wyłożymy podwójną kasę. Dziecko w tym wieku wymaga też kontroli używania komputera co zapewnia nam kom.stacjonarny. Przy laptopie takiej kontroli nie zapewnimy a i ukraść dziecku laptopa jest szybciej. Oczywiście nie musisz ze mną się zgadzać. Wszystkiego najlepszego dla córeczki z okazji Pierwszej Komunii.Pozdrawiam bardzo serdecznie

Odp: Poradźcie

caroline1983
Moim zdaniem lepiej komputer. Za te same pieniadze daje lepsze mozliwości. Weźcie pod uwagę że dziecko będzie pewnie chciało pograc w gry, poogladac filmy, posłuchac muzyki - laptop sie do tego nie nadaje. Owszem mozna to na nim robic ale komfort jest watpliwy. Co do mobilnosci czy ktos z Was wypuściłby 8-9 letnie dziecko z takim sprzetem na ulice?
Laptop jest właściwie stworzony tylko do opsługi oprogramowania biurowego i internetu. Bardziej przyda się biznesmenowi lub studentowi niz dziecku.

Odp: Odp: Poradźcie

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Pyza napisał(a):

laptop jest bardziej mobilny

Ja tez tak sadze ja jestem bardziej zadowolona z laptopa jak z wielkiej skrzynki.

Odpowiedz na/ edytuj Poradźcie