Potrawy antyprzeziębieniowe

Obserwuj wątek

Odp: Potrawy antyprzeziębieniowe

Boloo
  • Boloo

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jeszcze dziś sprawdzę ten imbir, bo ból gardła mnie dopadł

Odp: Odp: Potrawy antyprzeziębieniowe

Na chore gardło bardzo dobrze jest ssać plasterek imbiru - nie wysusza tak jak większość tabletek do ssania i jest bardzo skuteczny

Odp: Potrawy antyprzeziębieniowe

Pozioma
  • Pozioma

  • Posty: 25
  • Przepisy: 15
  • Artykuły: 0
Popieram herbatę z imbirem choć moja wersja jest bardziej Indyjska, bo dodaje jeszcze miażdzony kardamon i odrobine cynamonu. Gdy herbata lekko przestygnie mozna dodać odrobiny miodu.

Odp: Potrawy antyprzeziębieniowe

MoniMari
  • MoniMari

  • Posty: 8
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Dziękuję za odpowiedzi Kanapki z czosnkiem to podstawa, ale kisiel i mus nie przyszłyby mi do głowy..
Na szczęście mój man nie jest aż tak obłożnie chory, żeby w ogóle nie mieć apetytu. Ale dziękuję za rady- bardzo cenne i na pewno się przydadzą

Odp: Potrawy antyprzeziębieniowe

Babciagramolka
Herbata z imbirem .
A tak w ogóle nie wciskajmy chorym jedzenia bo z reguły przeziębienie wiąże się z katarem , kaszlem i brakiem apetytu . Polecam dietę płynną . Mocny rosół ( taki bardzo esencjonalny- wołowo-kurczakowy z dużą ilością warzyw ) . Podawać po pół szklanki co godzinę . Można dodać do którejś porcji surowe żółtko i wymieszać . Kwaskowaty kisiel płynny- żurawinowy lub wiśniowy . Mus z tartych jabłek z miodem - taki pół płynny . Wszystko nie więcej niż pół szklanki co godzina . Dużo płynów ( byle nie gazowane) . Sok pomidorowy , marchewkowy , jabłkowy ( z odrobiną soku z cytryny i miodu ) .
Jak chory zgłodnieje to znaczy że się lepiej poczuł i sam upomni się o to na co może mieć ochotę .
Nie dawać mlecznych produktów bo przy kaszlu może się nieciekawie skończyć .
Moja rodzinka jadała jeszcze jajka na miękko albo po wiedeńsku bez chleba .

Odp: Potrawy antyprzeziębieniowe

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Choremu facetowi warto przygotować grzankę z roztartym, surowym czosnkiem i posmarowaną masłem

Potrawy antyprzeziębieniowe

MoniMari
  • MoniMari

  • Posty: 8
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Znacie może jakieś przepisy na dania, które warto podać przy przeziębieniu? Ja słyszałam tylko o rosole i mleku z miodem. Może ktoś podpowie, co jeszcze warto zaserwować (swojemu choremu facetowi )?

Odpowiedz na/ edytuj Potrawy antyprzeziębieniowe