Rabarbar obieranie

Obserwuj wątek

Odp: Rabarbar obieranie

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dobrze wiedzieć, że nie trzeba obierać rabarbaru Zawsze go obierałem i miałem cały zielony, a teraz będzie miał śliczny czerwony kolor. Co ja bym bez was zrobił

Odp: Rabarbar obieranie

mocsłodkości
Ja obieram tylko "stary" rabarbar. Łatwo rozpoznać go bo ma takie długie włókna które po odcięciu końcówek odstają i się ciągną. Jeśli mam młody rabarbar taki, który np. zerwę w ogrodzie, albo dostanę od mamy to nie obieram. Zostawiam go dal ślicznego koloru. Warto wiedzieć, że im bardziej czerwony rabarbar tym jest słodszy

Odp: Rabarbar obieranie

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Jeśli uda się się dostać młody rabarbar, który nie ma twardych włókien to nie musisz go obierać - tak przynajmniej twierdzi internet. Ja przy pieczeniu ciast i muffinek zawsze obieram tą roślinę. Chyba że "upoluję" jakieś zupełnie młode pędy to wtedy się zobaczy Może ich nie obiorę

Odp: Rabarbar obieranie

ciasteczka
Też zauważyłam, że w wielu programach( jednak tylko zagranicznych) kucharze czy też cukiernicy nie obierają rabarbaru gdy pieką np. z nim ciasto. Też bym tak chciała, ale jakoś nie potrafię Mój mózg zakodował informację, że tą roślinę przed pieczeniem lub gotowaniem należy obrać z cienkiej skórki i odciąć liście. Nie potrafię inaczej. Tak więc ja zawsze obieram rabarbar i wątpię bym przestała to robić

Rabarbar obieranie

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Chcę upiec ciasto z rabarbarem. Do tej pory zawsze go obierałem, ale zauważyłem w TV, że kucharz bez obierania, kroi rabarbar i układa na cieście i piecze ciasto. Wy obieracie tą roślinę przed pieczeniem czy może odcinacie tylko oba końce, myjecie, kroicie i układacie na cieście?

Odpowiedz na/ edytuj Rabarbar obieranie