Rumiane ciasto drożdżowe

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Rumiane ciasto drożdżowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
O tak. Z tym przeciąganiem w piekarniku to istna plaga Ostatnio spaliłem bułki, bo zapomniałem że je piekę i zagadałem się z kolegą Spaliły się na węgiel. Dopiero jak zaczęło śmierdzieć zerwałem się na równe nogi, ale niestety poszły do kosza. Przy następnej porcji siedziałem pod piekarnikiem żebym czasem o nich nie zapomniał

Odp: Rumiane ciasto drożdżowe

biedroneczki
skuter5 napisał(a):

Czym posmarować wierzch ciasta drożdżowego żeby było ładne rumiane i apetyczne? Próbowałem żółtkiem, ale przy pieczeniu się spiekało i wyglądało jakby góra ciasta była spalona.


Ja smaruję całym jajkiem rozmieszanym bardzo dokładnie. Zawsze wychodzi rumiane chyba, że zapomnę, że coś piekę i to spalę Jednak to już inna historia

Odp: Odp: Odp: Rumiane ciasto drożdżowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzięki za rady. Skorzystam w weekend, bo będę robił drożdżowe paszteciki z mięsno warzywnym nadzieniem. Ciekaw jestem efektu

Odp: Odp: Rumiane ciasto drożdżowe

mocsłodkości
Możesz też smarować wierzch roztrzepanym całym jajkiem, a nie tylko żółtkiem Będzie ładny kolor i połysk

Odp: Rumiane ciasto drożdżowe

ciasteczka
skuter5 napisał(a):

Czym posmarować wierzch ciasta drożdżowego żeby było ładne rumiane i apetyczne? Próbowałem żółtkiem, ale przy pieczeniu się spiekało i wyglądało jakby góra ciasta była spalona.


Następnym razem jak będziesz robił ciasto drożdżowe wierzch posmaruj żółtkiem rozrobionym z mlekiem. Nie nakładaj zbyt dużej ilości. Wystarczy niewielka ilość

Rumiane ciasto drożdżowe

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czym posmarować wierzch ciasta drożdżowego żeby było ładne rumiane i apetyczne? Próbowałem żółtkiem, ale przy pieczeniu się spiekało i wyglądało jakby góra ciasta była spalona.

Odpowiedz na/ edytuj Rumiane ciasto drożdżowe