Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

Obserwuj wątek

Odp: Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

pszczolkaanulka
Wydaje mi się, że serek topiony fajnie by się komponował z rybą i brokułami. Sama myślałam ostatnio o takim połączeniu.

Odp: Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

yaizu
  • yaizu

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Na pewno wypróbuję, bardzo smacznie brzmi.

Są jeszcze sosy na bazie serków topionych czy innych, ale nigdy nie robiłam. Może coś takiego?

Odp: Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

gosiczek821
Ja robię sos brokułowy do makaronu
1/2 brokuła
1 mała cukinia
1/2 szklanki śmietany
1/2 szklanki startego sera żółtego
sól
pieprz
1 łyżeczka mąki
1 łyzka masła

brokuła i cukinię gotuję z odrobiną soli i mleka(tak z pół szklanki) następnie odcedzam ale zostawiam 1 szklankę wody w której gotowały się warzywa.Na patelni roztapiam masło i dodaję mąkę szybko i energicznie mieszam by nie powstały gródki,następnie dodaje wodę z gotowania,mieszam ma być lekko gęste.Dodaję warzywa(brokuł i cukinię )i miksuję.Wszystko zagotować,dodać ser i śmietanę,cały czas mieszając doprowadzić do wrzenia,ser ma się całkiem rozpuścić

Odp: Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

yaizu
  • yaizu

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Właśnie o to chodzi, nie dość że pyszne i własnej roboty, to o wiele tańsze. Spróbowaliśmy tego raz z Kochanym, kiedy nie chciało mi się gotować i stwierdziliśmy, że jest przepyszne.

Aha - jaki ser najlepiej kupić?

Dzięki za odpowiedź.

zmieniono 1 raz (ostatnio 06 lis 2011 16:08 przez yaizu)

Odp: Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

Babciagramolka
yaizu napisał(a):

Na początku witam, to mój pierwszy post.

Mam pytanie odnośnie takiej rybki zapiekanej z sosem brokułowym firmy FROSTA. Jest przepyszna. Ale z racji tego, że zawsze chcę ograniczyć sztuczności z potraw i robić takie rzeczy sama w domu, mam pytanie: jak zrobić ten przepyszny krem? Są tam brokuły, śmietana, ale się tak zastanawiam, czy jakiegoś serka nie dodać... Co o tym myślicie?


Nie mam pojęcia - z reguły nie używam gotowych potraw - za drogo to wychodzi i domowe potrawy są o wiele smaczniejsze .

Zrób po prostu sos serowy na bazie śmietanki i dodaj do niego ugotowane al dente podzielone na różyczki brokuły . Usmażoną rybę podzieloną na kawałki ułuż w foremce do zapiekania - polej sosem i zapiecz .
Acha ! - sos dobrze jest doprawić gałką muszkatołową ( kupisz ryby za 8 zł + ser , śmietanka , pół brokuła i przyprawy ) 10 zł - masz za 18 zł ( albo mniej ) obiad dla 4 osób - a zapiekanki Frosty jeśli dobrze pamiętam są po ok. 14 zł za 40 dag . No to policz sobie czy Ci sie to opłaca . A potrawa jest super prosta .

Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

yaizu
  • yaizu

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Na początku witam, to mój pierwszy post.

Mam pytanie odnośnie takiej rybki zapiekanej z sosem brokułowym firmy FROSTA. Jest przepyszna. Ale z racji tego, że zawsze chcę ograniczyć sztuczności z potraw i robić takie rzeczy sama w domu, mam pytanie: jak zrobić ten przepyszny krem? Są tam brokuły, śmietana, ale się tak zastanawiam, czy jakiegoś serka nie dodać... Co o tym myślicie?

Odpowiedz na/ edytuj Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym