Sadzenie truskawek

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Sadzenie truskawek

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
skuter5 napisał(a):

kamula napisał(a):

Ja zawsze sadzę na foli i potem obsypuje trocinami. W ten sposób przez długi czas nie przedostają się do nich chwasty.


A co ze ślimakami? Nie przechodzą po trocinach?


Wydaje mi się, że ślimakom będzie trudno się przez nie przedostać. Z racji tego, że są pokryte śluzem i wydzielają go po drodze żeby "brzucha" nie zedrzeć to te trociny będą się do nich przyklejały i utrudniały poruszanie. Mogę się jednak mylić

Odp: Odp: Sadzenie truskawek

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
kamula napisał(a):

Ja zawsze sadzę na foli i potem obsypuje trocinami. W ten sposób przez długi czas nie przedostają się do nich chwasty.


A co ze ślimakami? Nie przechodzą po trocinach?

Odp: Sadzenie truskawek

kamula
  • kamula

  • Posty: 12
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja zawsze sadzę na foli i potem obsypuje trocinami. W ten sposób przez długi czas nie przedostają się do nich chwasty.

Odp: Sadzenie truskawek

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Faktycznie o zimnie nie pomyślałem Słabo chronione korzenie mogłyby zamarznąć i roślina by padła. Trzeba by było jakoś zabezpieczyć na zimę takie "doniczki". Muszę to przemyśleć i zastanowić się jak to rozegrać. Szkoda sadzonek.

Odp: Sadzenie truskawek

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Też myślałam o posadzeniu w ten sposób truskawek, ale boję się, że w ziemie zmarzną. Taka rura to dobry pomysł na wiosnę lato i jesień, ale czy zimą też się sprawdzi?

Sadzenie truskawek

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Widziałem na internecie fajne sposoby na sadzenie truskawek. Najbardziej spodobało mi się sadzenie tych owoców w rurach pcv. Ma ktoś tak posadzone te owoce? Warto się "pobawić" i zrobić sobie takie nietypowe doniczki? Sprawdza się to czy raczej przyprawia o ból głowy?

Odpowiedz na/ edytuj Sadzenie truskawek