Sałatki

Obserwuj wątek

Odp: Sałatki

Śliweczka
  • Śliweczka

  • Posty: 242
  • Przepisy: 133
  • Artykuły: 0
Ja uwielbiam sałatę lodową.Jest chrupka i pyszna.Drę na kawałki(nie kroić),dodaję co mam akurat w domu:kukurydza z puszki,czerwona papryka,szczypiorek lub pokrojona w cieniutkie piórka cebula,pomidor,świeży ogórek.Doprawiam solą,pieprzem, olejem i suszonym tymiankiem lub majonezem z odrobiną roztartego czosnku bądź sosem sałatkowym czosnkowym Knorr.Doprawiam krótko przed podaniem,gdyż sałata pozostawiona zbyt długo w przyprawach mięknie.Smacznego:-)))

Odp: Odp: Sałatki

grosik08
  • grosik08

  • Posty: 4
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
ja nie przepadam za tunczykiem a maz za ananasem i kukurydza

Odp: Sałatki

to nie przypadla Ci do gustu najlepsza salatka tego blogu-kukurydza ,tunczyk i ananas? -bardzo mnie zmartwilas

Odp: Odp: Odp: Sałatki

grosik08
  • grosik08

  • Posty: 4
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
dziekuje, sprobuje zrobic

Odp: Odp: Sałatki

grosik08
  • grosik08

  • Posty: 4
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
hmmm szukalam ale nic nie znalazlam ciekawego a i widze ze nagonka na tzw niepotrzebne posty jest chociaz wydaje mi sie ze gdybym znalazła odpowiedni przepis to bym nie pisala na forum.

Odp: Odp: Sałatki

Grosik, najlepiej kapusta pekińska (wielkość dowolna) poszatkowana lekko posolona wymieszana i ubita-odtawiona na bok, teraz dalej:
+ jedna duża czerwona cebula w bardzo cienkie piórka i odrobina cukru wymieszaj -odstaw
+ jedno jabłko winno kwaśne starte na grubo dodaj od razu do kapusty
+ marchew na średni wiór zetrzyj i dodaj do kapusty też od razu
+ 50 ml octu jabłkowego lub winnego(żaden spirytusowy!)
+ pieprz , sól i teraz dodaj cebulę
+ 50 ml oleju z pestek winogron lub słonecznikowego wymieszaj,ubij(!) przykryj szczelnie folią spożywczą, wstaw do zamrażalnika na 10 minut, wyjmij, wymieszaj i ... podawaj do rybki.
Możesz dodać pół łyżki(!) suszonej bazyli (najlepsza cytrynowa) oraz cztery potarcia skórki z cytryny +1/5 łyzeczki czosnku granulowanego


zmieniono 2 razy (ostatnio 20 lis 2009 01:06 przez Kazik45)

Odp: Sałatki

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
grosik08 napisał(a):

witam

z jaką surówką podać rybe z grilla z pieczarkami? najlepiej żeby była to surówka w miare normalna, a nie z krewetkami czy małżami

A dlaczego nie poszukasz w dziale-surówki,jest ogromny wybór i napewno znajdziesz cos co Cie zadowoli,a raczej Twoje podniebienie)A tak na marginesie to chyba do każdej rybki pasuje surówka z kiszonej kapusty

Sałatki

grosik08
  • grosik08

  • Posty: 4
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
witam

z jaką surówką podać rybe z grilla z pieczarkami? najlepiej żeby była to surówka w miare normalna, a nie z krewetkami czy małżami

Odpowiedz na/ edytuj Sałatki