Sałatki na święta

Obserwuj wątek

Odp: Sałatki na święta

AnnaTe
  • AnnaTe

  • Posty: 3
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
Wielkanoc za nami. U mnie na stole oprócz jajek w sosie tatarskim była m.in. sałatka pieczarkowa. Potrzebny jest duży por, sloik pieczarek marynowanych, 5 jajek, puszka kukurydzy i 30 dag sera żołtego w kawalku. Ser i jajka ściera się na tarce, a reszte kroi się w kostkę. Do tego dodaje 2 łyżki majonezu, 2 łyżki śmietany (usunięte przez moderatora) 12%, pieprz oraz sól i łyżeczkę musztardy.

Odp: Sałatki na święta

ciasteczka
U mnie tak jak i u Ciebie pojawi się jarzynowa i śledziowa. Będzie też warstwowa, bo moja rodzina ją uwielbia. Zostaje tylko dobrać odpowiednie składniki, bo za każdym razem co innego do niej trafia.

Odp: Sałatki na święta

zielonka
  • zielonka

  • Posty: 55
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Sałatka jarzynowa musi się pojawić przynajmniej kilka razy do roku, święta czy nie W tym roku raczej zostawię ją na okres pozaświąteczny, bo na stole będzie już dość majonezu i innych kalorycznych smakowitości. Spróbuję zrobić coś lekkiego, pewnie z sałaty lodowej, pomidorków koktajlowych, kukurydzy, łososia i słonecznika, a do tego jakiś lekki dressing. Taka miła odmiana od reszty rzeczy, bez których święta nie mogą się obejść.

Sałatki na święta

mocsłodkości
Już za kilka dni święta. Co roku króluje u nas sałatka jarzynowa i śledziowa. A u Was jakie sałatki są tymi niezastąpionymi bez, których Wasze święta nie byłby prawdziwymi świętami?

Odpowiedz na/ edytuj Sałatki na święta