Sernik z owocami

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Sernik z owocami

mocsłodkości
Ten sernik robiłam pierwszy raz. Przepis dała mi koleżanka. Nie było w nim mowy o budyniu lub kaszy. Było za to sporo jaj, bo 12 :/ Ostatnio się poprztykałyśmy i może chciała mi dać nauczkę i coś pominęła, albo czegoś dała za dużo, albo za mało. Jednak wolałabym myśleć, że to jednak moja wina, a znajoma nie zrobiłaby mi takiego świństwa.

Odp: Sernik z owocami

biedroneczki
mocsłodkości napisał(a):

Czemu sernik z owocami mi popłynął? Upiekłam sernik z brzoskwiniami. Wszystko wydawało się ok aż do momentu pokrojenia. Wszystko popłynęło.


A może owoce miały za dużo soku? Świeżych teraz nie widziałam, ale są puszkowane i może kiepsko odsączyłaś z zalewy i masa się rozwodniła.

Odp: Sernik z owocami

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
mocsłodkości napisał(a):

Czemu sernik z owocami mi popłynął? Upiekłam sernik z brzoskwiniami. Wszystko wydawało się ok aż do momentu pokrojenia. Wszystko popłynęło.


Może za krótko piekłaś, albo w zbyt niskiej temperaturze? Jest też opcja, że nie dodałaś czegoś np. budyniu lub kaszy manny.
Piekłaś go już kiedyś czy to był Twój pierwszy raz z tym przepisem?

Sernik z owocami

mocsłodkości
Czemu sernik z owocami mi popłynął? Upiekłam sernik z brzoskwiniami. Wszystko wydawało się ok aż do momentu pokrojenia. Wszystko popłynęło.

Odpowiedz na/ edytuj Sernik z owocami