Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

Obserwuj wątek

Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

olmanka
  • olmanka

  • Posty: 270
  • Przepisy: 444
  • Artykuły: 5
ja mam te lepki właśnie i te mole też mi wchodzą do nieotwartych opakowań żywnościowych. Podobno mole przylatują do domu w nocy, kiedy świeci się światło (stosowałam się do tej zasady zawsze, jak byłam na wczasach, w górach, ale w mieście nigdy) i chyba stamtąd przylatują.
A tak w ogóle to u mnie w podręczniku do biologii jest doświadczenie( z tego co pamiętam, brzmi tak):
przygotuj dwa słoiki, z kawałkiem jabłka. Po 1 dniu, gdy zlecą się owocówki jeden słoik zamknij szczelnie tak, aby nie mogły wlecieć następne owocówki, a drugi pozostaw otwarty. Zauważ, że mimo zamknięcia owadów, jest ich więcej. W zaskakującym tempie rozmnażają się.
No ... to wszystko wyjaśnia.

Odp: Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

AnettaF
  • AnettaF

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ja zastosowałam lepy z feromonami. lecą do tego samce rzecz jasna. niestety pozamykanie szczelne na niewiele się zda, bo ja to diabelstwo miałam nawet w paczkach jeszcze nie rozpakowanych. jakoś tam włażą. ten lep umieściłam w szufladzie gdzie mam najwięcej takich rzeczy. kiedy się zapełnił wymieniłam do na kolejny i tak wisi do tej pory. na szczęście wypleniłam je. czasami coś przeleci koło nosa, ale wtedy poluję na takiego i unicestwiam od razu. u mnie lep feromonowy się sprawdził, więc polecam.

Odp: Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
zuzi napisał(a):

Płytka jest BAYERA ale też firma BROSS takie produkuje.
Ja swoją kupiłam w kwiaciarni ale wydaje mi sie że w sklepach z chemią domową też powinny być.


Płytka ta jest naprawdę rewelacyjna. Pamiętam, kiedy jeszcze będąc nastolatką, kupowałam ją w małych sklepiku z chemią, przeciw faraonkom, które grasowały po naszym mieszkaniu. Dobrze, że mi o niej przypomniałyście, bo nareszcie pozbędę się owocówek.

Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Płytka jest BAYERA ale też firma BROSS takie produkuje.
Ja swoją kupiłam w kwiaciarni ale wydaje mi sie że w sklepach z chemią domową też powinny być.

Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

Płytka jest Bayera - napisała

Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

Margareta
  • Margareta

  • Posty: 5
  • Przepisy: 5
  • Artykuły: 0
Hej Zuzi! Dzieki za informacje. A nie moglabys jeszcze podac jak sie ta plytka konkretnie nazywa i gdzie ja mozna kupic? Moze wiesz jak dlugo ona dziala?

Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

Jeśli już jesteśmy przy insektach domowych, to mogę się podzielić bardzo efektywnym sposobem pozbycia się prusaków - mieszkam w bloku więc jestem niestety narażona na takich nieproszonych gości. A mianowicie Chlebomor - są to takie kostki, które rozkłada się za meblami w różnych miejscach domu. Bardzo skuteczne i bezpieczne dla kotów, ponieważ nie mogą się do tego dostać. Kostki są w plasikowych osłonkach - odkurzacz tego też nie jada. Jestem naprawdę pod wrażeniem skuteczności. Omijają mój próg mieszkania z daleka.

Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Na opakowaniu płytki narysowane są muchy,mole, mrówki i jeszcze jakieś inne insekty więc na nie działa.
W poprzednim miejscu zamieszkania miałam mrówki i tą płytke tez miałam.
No i mrówki się wyniosły.
Płytka na samym początku ma intensywny specyficzny-ale nawet przyjemny zapach, po jakimś czasie tego zapachu nie czujemy ale płytka działa.
Ja jestem bardzo zadowolona z niej bo różnego rodzaju areozole były skuteczne tylko na chwile.

Odp: Odp: Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

Margareta
  • Margareta

  • Posty: 5
  • Przepisy: 5
  • Artykuły: 0
Na czym polega dzialanie tej plytki? Czy dziala rowniez na mole?

Odp: Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.

asiulkap1991
u mnie tez owocówki w chlebaku siedzą, nawet mrówki wszędzie łażą...
a co do moli to lepce pomogły, w szafkach ich nie ma. Tyle ze też zrobiłam pożądek, powyrzucałam stare rzeczy i ogólnie umyłam szafki ale w spiżarce niestety nadal krążą mimo że posprzątałam ;/

Odpowiedz na/ edytuj Skuteczne i efektywne sposoby na mole i owocówki.