"smacznego" i "na zdrowie"

Obserwuj wątek

Odp: "smacznego" i "na zdrowie"

jadzka30
  • jadzka30

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A ja słyszałam o tym, że nie powinno się mówić smacznego przy stole. Może właśnie w takich oficjanych sytuacjach tego lepiej nie robić , jak np. na jakimś wystawnym przyjęciu .

https://drzeweczkaa.sklepna5.pl/

Odp: "smacznego" i "na zdrowie"

mocsłodkości
ewela24 napisał(a):

Cześć! Czy to prawda, że przed tym, zanim zacznie się jeść, nie można mówić smacznego? A po posiłku "dziękuję"? Przeczytałam gdzieś, że nie powinno się także mówić do kogoś "na zdrowie", gdy kichnie...czy ktoś z Was też o tym słyszał? Co o tym myślicie?


Ja mówię zawsze. Nie słyszałam takiej opinii, żeby to było coś złego i niekulturalnego.

Odp: "smacznego" i "na zdrowie"

ciasteczka
ewela24 napisał(a):

Cześć! Czy to prawda, że przed tym, zanim zacznie się jeść, nie można mówić smacznego? A po posiłku "dziękuję"? Przeczytałam gdzieś, że nie powinno się także mówić do kogoś "na zdrowie", gdy kichnie...czy ktoś z Was też o tym słyszał? Co o tym myślicie?


Ja mówię. Nauczyli mnie tego rodzice i tego ja uczę moje dzieci

Odp: Odp: "smacznego" i "na zdrowie"

AntoTosia
  • AntoTosia

  • Posty: 3
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Naczytałam się o savoir vivre i też się zdziwiłam jak zobaczyłam, że nie powinno się tak mówić. Mnie rodzice od małego uczyli, że jak wszyscy zasiadają do stołu to smacznego, a po skończonym posiłku, jak się odchodzi od stołu to 'dziękuję'. Może według ogólnych zasad to jest niewskazane, ale na pewno jeśli chodzi o kulturę to jak najbardziej powinno się mówić jeszcze nikt mnie nie ochrzanił, że nie powinnam mówić

Odp: "smacznego" i "na zdrowie"

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Szczerze mówiąc pierwsze słyszę Zawsze używam tych zwrotów i ciężko mi sobie wyobrazić, że nagle miałabym przestać

Odp: "smacznego" i "na zdrowie"

kalarepka
  • kalarepka

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
A tam, ja mówię

Odp: "smacznego" i "na zdrowie"

esteraff
  • esteraff

  • Posty: 10
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć!
Tak, to prawda.
Nie wypada w sytuacjach oficjalnych mówić "na zdrowie", ani też "smacznego".

"smacznego" i "na zdrowie"

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć! Czy to prawda, że przed tym, zanim zacznie się jeść, nie można mówić smacznego? A po posiłku "dziękuję"? Przeczytałam gdzieś, że nie powinno się także mówić do kogoś "na zdrowie", gdy kichnie...czy ktoś z Was też o tym słyszał? Co o tym myślicie?

Odpowiedz na/ edytuj "smacznego" i "na zdrowie"