Soda czy proszek

Obserwuj wątek

Odp: Soda czy proszek

mocsłodkości
lukrowanepierniczki napisał(a):

Czego częściej używacie przy wypiekach? Wolicie sodę oczyszczoną czy może proszek do pieczenia?


Ja używam i tego i tego jednak wolę proszek do pieczenia. Nie jest tak wyczuwalny w wypiekach jak soda oczyszczona

Odp: Odp: Odp: Odp: Soda czy proszek

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zdecydowanie proszek do pieczenia.

Odp: Odp: Odp: Soda czy proszek

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
biedroneczki napisał(a):

misia5 napisał(a):

lukrowanepierniczki napisał(a):

Czego częściej używacie przy wypiekach? Wolicie sodę oczyszczoną czy może proszek do pieczenia?


Wolę proszek do pieczenia. Z sodą można przesadzić i jedzenie wypieków z nadmiarem sody nie jest miłe ani przyjemne, bo jest bardzo wyczuwalna. Raz poczęstowano mnie ciastkami owsianymi. Do dzisiaj mam ten smak w ustach Koleżanka dodała tyle sody co w przepisie było. Całą łyżkę. Ciastka owszem był lekkie i puszyste, ale można nimi było czyścić przypalone garnki. Okropność. 


Jakbyś o mnie pisała Mina moich rodziców jak zjedli takie ciastka o smaku sody oczyszczonej była bezcenna. Mama, aż łzy w oczach miała. Od tamtej pory unikam sody jak ognia


Soda jest świetnym spulchniaczem, ale trzeba stosować ją z umiarem. Bardzo łatwo przedobrzyć. Człowiek uczy się na błędach. Z drugiej strony może oni lubią takie ciastka. 

Odp: Odp: Soda czy proszek

biedroneczki
misia5 napisał(a):

lukrowanepierniczki napisał(a):

Czego częściej używacie przy wypiekach? Wolicie sodę oczyszczoną czy może proszek do pieczenia?


Wolę proszek do pieczenia. Z sodą można przesadzić i jedzenie wypieków z nadmiarem sody nie jest miłe ani przyjemne, bo jest bardzo wyczuwalna. Raz poczęstowano mnie ciastkami owsianymi. Do dzisiaj mam ten smak w ustach Koleżanka dodała tyle sody co w przepisie było. Całą łyżkę. Ciastka owszem był lekkie i puszyste, ale można nimi było czyścić przypalone garnki. Okropność. 


Jakbyś o mnie pisała Mina moich rodziców jak zjedli takie ciastka o smaku sody oczyszczonej była bezcenna. Mama, aż łzy w oczach miała. Od tamtej pory unikam sody jak ognia

Odp: Soda czy proszek

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
lukrowanepierniczki napisał(a):

Czego częściej używacie przy wypiekach? Wolicie sodę oczyszczoną czy może proszek do pieczenia?


Wolę proszek do pieczenia. Z sodą można przesadzić i jedzenie wypieków z nadmiarem sody nie jest miłe ani przyjemne, bo jest bardzo wyczuwalna. Raz poczęstowano mnie ciastkami owsianymi. Do dzisiaj mam ten smak w ustach Koleżanka dodała tyle sody co w przepisie było. Całą łyżkę. Ciastka owszem był lekkie i puszyste, ale można nimi było czyścić przypalone garnki. Okropność. 

Soda czy proszek

lukrowanepierniczki
Czego częściej używacie przy wypiekach? Wolicie sodę oczyszczoną czy może proszek do pieczenia?

Odpowiedz na/ edytuj Soda czy proszek