Sous-vide w domu

Obserwuj wątek

Odp: Sous-vide w domu

eKuchnia_com
Na to trzeba mieć przede wszystkim dużo czasu,ale moim zdaniem warto bo dzięki temu możemy nauczyć się czegoś nowego plus także poznamy inne techniki kuchenne,a co do samych akcesoriów to zapraszam także do nas,mamy bardzo szeroki wybór.

Odp: Sous-vide w domu

EMGASTRO
  • EMGASTRO

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Technika Sous-vide- z języka franc. – pakowane próżniowo, produkty pakowane w woreczek próżniowy, które są następnie powoli gotowane w wodzie w stabilnej i dokładnie kontrolowanej temperaturze. Dzięki eliminacji powietrza, w woreczku próżniowym redukuje rozwój bakterii tlenowych i znacznie opóźnia proces psucia zawartości.
na resztę ciekawego artykułu o tej trudnej a jakże pięknej sztuce gotowania zapraszam na: http://emgastro.pl/pl/n/2

Odp: Sous-vide w domu

Moi,m zdaniem to bardzo fajna opcja tym bardziej jeżeli posiadasz trochę wolnego czasu i lubisz gotować,eksperymentować z różnymi kuchennymi potrawami. Warto poszukać jeszcze w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych gdzie takze będziesz miał o wiele taniej.

Odp: Sous-vide w domu

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Z sous vide miałem do czynienia na warsztatach, o których piszę więcej tutaj https://gotujmy.pl/sous-vide---awangarda-w-kuchni,artykuly,15424.html

Przyrządzaliśmy ryby i kaczkę, rybom wystarczył kwadrans w 56 stopniach, kaczka musiała posiedzieć trochę dłużej (25 minut 62*C) ale była doskonała po podsmażeniu. Przy czerwonych mięsach rzeczywiście czas gotowania się wydłuża.

Co do Twojego pytania pacpaw to nie wiem, czy same te worki wystarczą bez urządzenia, które utrzymuję na określonym poziomie temperaturę wody. Na gazie / indukcji jest ciężko tak kontrolować temperaturę.

Ze swojej strony mogę polecić Ci sprawdzenie przy najbliższej okazji urządzania do domowego gotowania sous vide - kosztuje ok.tysiąca złotych, czyli tyle co konsola do gier Szczerze mówiąc - ja wybrałbym tą drugą opcję, a sous vide zostawił profesjonalistom, ale decyzja należy do Ciebie

zmieniono 2 razy (ostatnio 29 lip 2013 13:40 przez kołczu)

Odp: Sous-vide w domu

LegoJedi
  • LegoJedi

  • Posty: 82
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
trzeba miec czas... trwa to godzinami a czasami dniami (zalezy od wielkosci miesa) w stalej temperaturze miedzy 55-85 °C moczy sie mieso zamkniete w worku prozniowym... na koncu sie opieka...

Odp: Sous-vide w domu

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie mialam z tym jeszcze doczynienia ale jakbys wyprobowal to podziel sie prosze spostrzezeniami bo brzmi ciekawie

Sous-vide w domu

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
CZy ktoś eksperymentował w domu z tym sposobem przygotowywania potraw. Dzisiaj zauważyłem w jednym ze sklepów wyprzedaż zestawu próżniowych worków foliowych wraz z odsysaczem powietrza - Ręczna pakowarka próżniowa wraz z 10 workami w cenie 69zł . Nadają się też one do gotowania próżniowego. Przyznam, że zastanawiam się nad kupnem. Może ktoś miał z tym do czynienia w domu i podzieli się spostrzeżeniami i uwagami.

Odpowiedz na/ edytuj Sous-vide w domu