Stempelki

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Stempelki

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
mocsłodkości napisał(a):

zbysiowa napisał(a):

Dużo zależy też od ciasta.


Właśnie ciasto jest ok. Bez względu na to jakiego przepisu bym nie użyła klei się ono do stempelków. Gdyby to była wina ciasta to inne ciasteczka też by nie wychodziły, a tylko ze stempelkami jest problem.


Nie wiem z jakiego przepisu korzystasz, spróbuj z tego; https://gotujmy.pl/waniliowe-ciasteczka,przepisy-desery-i-przekaski-dla-dzieci-przepis,209728.html

Robiłam kilka razy, wzorki odbija nawet moja wnusia, nic nam się nie klei, ciasto nie może być mięciutkie ( Odbijałyśmy stempelkami, Tygryski i Kubusie)
obrazek

Odp: Odp: Stempelki

mocsłodkości
misia5 napisał(a):

Ze stempelkami tak już niestety jest. Możesz temu zapobiec wsadzając foremkę do mąki i strzepać jej nadmiar, potem robić ciasteczka, odbijać stempelki. Czynność musisz powtarzać. Dzięki temu ciasto nie będzie przywierało.


Spróbuję w weekend zrobić tym sposobem. Mam nadzieję, że to zadziała, bo inaczej oszaleję i wywalę stempelki do kosza. Albo dam dzieciakom do zabawy. Szkoda moich nerwów na takie coś

Odp: Odp: Stempelki

mocsłodkości
zbysiowa napisał(a):

Dużo zależy też od ciasta.


Właśnie ciasto jest ok. Bez względu na to jakiego przepisu bym nie użyła klei się ono do stempelków. Gdyby to była wina ciasta to inne ciasteczka też by nie wychodziły, a tylko ze stempelkami jest problem.

Odp: Odp: Stempelki

ciasteczka
Ja robię tak jak pisze misia. Wsadzam taką foremkę do mąki i tak wyciskam wzorki. Dzięki temu ciasteczka wychodzą bez najmniejszego problemu.

Odp: Stempelki

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
Dużo zależy też od ciasta.

Odp: Stempelki

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ze stempelkami tak już niestety jest. Możesz temu zapobiec wsadzając foremkę do mąki i strzepać jej nadmiar, potem robić ciasteczka, odbijać stempelki. Czynność musisz powtarzać. Dzięki temu ciasto nie będzie przywierało.

Stempelki

mocsłodkości
Co zrobić, żeby ciasto ładnie odchodziło od foremek? Próbowałam zrobić ciasteczka z użyciem stempelków i kicha. Ciasto nie odeszło od foremek. Skończyło się na zrobieniu zwykłych ciasteczek, a stempelki "siedzą".

Odpowiedz na/ edytuj Stempelki