Suszone grzyby

Obserwuj wątek

Odp: Suszone grzyby

mocsłodkości
Oba pomysły godne wypróbowania. Musze je przetestować, bo szkoda każdego grzyba znalezionego latem i jesienią w lesie

Odp: Suszone grzyby

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
mocsłodkości napisał(a):

Jak co roku tak i w tym postanowiłam ususzyć borowiki i podgrzybki. Problem w tym, że w niektórych pojemnikach ze suszonymi grzybami pojawiają się jakieś owady i pełno odchodów. Pojemniki są szczelne więc nie wiem jakim cudem tam się one znalazły. Macie jakiś sposób jak uniknąć takich sytuacji?


Grzyby są wysuszone jak się łamią, dla bezpieczeństwa, do każdego słoika wkładam listki laurowe. U mnie to działa, do zmielonych na mączkę, też dodaję liście laurowe.

Odp: Suszone grzyby

ciasteczka
Też tak robię Dzięki temu mam pewność, że grzyby na bank są wysuszone i nie zaczną mi pleśnieć oraz żadne paskudztwa mi się w nich nie zalęgną

Odp: Suszone grzyby

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Jakieś 10 lat temu miałam ten sam problem. Postanowiłam wtedy zminimalizować ryzyko i słoiki nim wsadzę do nich grzyby wsadzam na kilka minut do piekarnika - ustawiam je potem do góry dnem na świeżo wyprasowanej ścierce i studzę. Wysuszone grzyby wkładam na chwilę do gorącego piekarnika. Tylko musisz uważać, bo łatwo je spalić ( przetestowałam to kilka razy:/ ). Wystarczą jakieś 2-3 minuty. Wyłączam piekarnik i studzę je w nim. Potem wkładamy grzyby do słoiczków i zakręcam. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym wyrzuciła chociaż jeden słoik tak wysuszonych grzybów.

Suszone grzyby

mocsłodkości
Jak co roku tak i w tym postanowiłam ususzyć borowiki i podgrzybki. Problem w tym, że w niektórych pojemnikach ze suszonymi grzybami pojawiają się jakieś owady i pełno odchodów. Pojemniki są szczelne więc nie wiem jakim cudem tam się one znalazły. Macie jakiś sposób jak uniknąć takich sytuacji?

Odpowiedz na/ edytuj Suszone grzyby