Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

Obserwuj wątek

Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

usia_pieczona
To prawda, ciekawa sprawa

Było to kilka lat temu, ale z tego co pamiętam...
- lody najpierw były przygotowywane z barwionego puree ziemniaczanego - wyglądały jak prawdziwe
- części składowe deserów, czy dekoracje ciast przymocowane były wykałaczkami
- pianka do golenia imitowała bitą śmietanę
- w wielu miejscach układane były kostki akrylowe (w coli - imitacja lodu), również w deserach, napojach, by dekoracja z bitej śmietany nie opadała
- sztuczne listki mięty (do dekoracji)
- szron na owocach (za pomocą dezodorantu)
- orzechy na deserkach były mocno przeterminowane, po zdjęciach myte i suszone do następnej sesji
- różne części składowe były fotografowane osobno, zdjęcia składane później w komputerze

Jeśli jeszcze coś sobie przypomnę, to dopiszę

Odp: Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Napisz więcej co tam widziałaś, ciekawa sprawa

usia_pieczona napisał(a):

Byłam kiedyś na takiej sesji zdjęciowej - przygotowywaliśmy karty do menu. Niesamowite przeżycie... z wrażenia o mało nie wypiłam coli z kostkami akrylowymi, które imitowały kostki lodu

Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

Mniam1
  • Mniam1

  • Posty: 41
  • Przepisy: 871
  • Artykuły: 1
O fuu! Dobrze wiedzieć, ale w życiu bym na taki pomysł nie wpadła.

Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

usia_pieczona
Byłam kiedyś na takiej sesji zdjęciowej - przygotowywaliśmy karty do menu. Niesamowite przeżycie... z wrażenia o mało nie wypiłam coli z kostkami akrylowymi, które imitowały kostki lodu

Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
Zdecydowanie nie, ale fajnie widzieć jak nas robię w jajo

Odp: Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
wiem,ze jedzenie na zdjęciach powinno wyglądać atrakcyjnie i pobudzać apetyt ale nie wykonuję żadnych sztuczek...wolę zdecydowanie naturalność...i czasem te okruszki przy cieście są potrzebne...

Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

Polpal
  • Polpal

  • Posty: 175
  • Przepisy: 153
  • Artykuły: 40
Wygląda na to, że nikt nie chce się przyznać do "sztuczek" przy fotografowaniu.

Takie sztuczki jak przy robieniu reklam to nie, ale małe coś tu i tam to tak.

Ja pamiętam z programu telewizyjnego jak pokazywali jak te reklamy żywności są robione (inne reklamy to też często nierzeczywistość połączona z czarną magią) - mieli całego indyka na talerzu - surowego, kawałek odcięty tak, że tylko odstawał od całości, następnie małym palnikiem ręcznym przypiekli powierzchnię tak, że indyk wyglądał na doskonale upieczonego, soczysty jak nigdy nikomu nie wychodzi bo sok ścieka z surowego mięsa - ale wyglądało tak apetycznie, że ślinka leciała... a inne dodatki przyklejone, żeby były właśnie tam gdzie fotograf chce...

Ja użyłem małego tricku w jednym zdjęciu w najnowszym artykule o serach, jak artykuł zostanie opublikowany to chyba będzie oczywiste... a powiem, że w innym zdjęciu te trzy sery na czarnym tle nie leżą na tym czarnym tle ale są "zawieszone" ok. 10 cm ponad.

Odp: Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Nie no z takich tricków nawet nie zamierzam korzystać, hi, hi. Ale fajnie popatrzeć na takie myki.

Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Trafiłem na coś takiego - http://joemonster.org/art/25059/Sprytne_sztuczki_w_reklamach_jedzenia

Ciekawa sprawa, a Wy korzystacie z jakiś malutkich chociaż sztuczek przy fotografowaniu swoich potraw?

Odpowiedz na/ edytuj Sztuczki i kruczki przy fotografowaniu jedzenia