Użytkownicy, przepisy i komentarze

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
zewa napisał(a):

misia5 napisał(a):

zewa napisał(a):

Już dość dawno temu zauważyłam, że na Gotujmy jest cała masa użytkowników, którzy nie mają ani jednego przepisu. Dodają natomiast negatywne komentarze do przepisów i wątków na forum. Mnie samej zdarzyło się to robić, ale miałam ku temu podstawę ( źle napisany przepis ). Jednocześnie mam dużo przepisów, które również można oceniać i nawet przyjmę na klatę ujemne uwagi. Ale chodzi mi w szczególności o tych właśnie " użytkowników ", których poczynań kulinarnych nie możemy ocenić, a Oni oceniają innych i to w przeważnie negatywny sposób. Moim zdaniem miano użytkownika tego portalu powinny mieć osoby z minimum 50 swoimi przepisami. Ale powinny być to rzeczywiście przepisy i zdjęcia, a nie takie typu: wymieszać i wlać na patelnię. Myślę, że w pewnym stopniu zniechęciłoby to osoby nie lubiące gotować i odechciałoby się im docinek i bezsensownych komentarzy. Może nie mam racji w tej sprawie, dlatego proszę o Wasze opnie.


To ja w takim razie wg tych zasad nie mogę być użytkownikiem Gotujmy bo mam mniej niż 40 przepisów

Misiu to tylko taka propozycja i absolutnie nie chodzi mi o Ciebie, może ten pułap rzeczywiście podałam za wysoki. Chodzi mi o to aby skrócić te wszystkie komentarze osób będących tu dla złośliwości. A Ty do takich nie należysz. Mam nadzieję, że tym pułapem Cię nie uraziłam.



Nie uraziłaś mnie Dużo trzeba się natrudzić, żeby mnie urazić lub zaleźć mi za skórę. Tylko jednej osobie z tego portalu się to udało. A długo na to ta osoba pracowała.

Wiem, że chodziło Ci o coś innego. Mój wpis był raczej informacją o ilości przepisów niż wyrzutem pod Twoim adresem. Tak więc nie masz się czym martwić

Odp: Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

Polpal
  • Polpal

  • Posty: 175
  • Przepisy: 153
  • Artykuły: 40
Pamiętam ten twój przepis - ja nawet odpisałem, że to jest niemożliwe aby ugotować rosół wg. tego przepisu i skomentować w tak krótkim czasie , komentarz był napisany tylko i wyłącznie po to, żeby cię upokorzyć.

Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
Może 50 przepisów to za dużo, ale chociaż 5 lub 10. Sama dostałam kilka tego typu komentarzy. Raz dodałam przepis na rosół z gęsi podany z makaronem ryżowym, który wedle przepisu gotuje się około 2,5 godziny + sporo czasu na przygotowanie składników. Po 1,5 godzinie od dodania przepisu dostałam komentarz mniej więcej tego typu " Ten rosół jest ohydny, wypróbowałem ten przepis i jest okropny, w dodatku rosół strasznie tłusty", w dodatku konto zostało założone na 3 minuty przed dodaniem komentarza, więc widać że to klon, który z niewiadomych przyczyn chciał mnie w ten sposób obrazić. Mnie to jest żal takich ludzi, którzy w taki sposób (tworzenie lewych kont) próbują sie odegrać i uprzykrzać komuś, czują z tego radość? No naprawdę, gratuluję im inteligencji..

Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

Koper
  • Koper

  • Posty: 54
  • Przepisy: 677
  • Artykuły: 0
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby, żeby w profilu użytkownika był widoczny numer IP z którego się ostatnio logował. Wtedy ktoś, kto rzeczywiście nie dodaje przepisów, a lubi "pogadać" na forum dalej mógłby to robić, a ktoś kto zakłada drugie konto, żeby dyskutować sam ze sobą, albo kogoś obrażać byłby łatwy do namierzenia.

Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

Ankha
  • Ankha

  • Posty: 46
  • Przepisy: 120
  • Artykuły: 0
Jestem tu parę tygodni,mam niewiele przepisów i gdyby pierwszy pomysł wszedł w życie nie mogłabym z Wami jeszcze dość długo pisać.
Moim zdaniem nie ma tu aż tak dużo komentów od użytkowników- trolli. Nie zauważam specjalnie dużego "ruchu" pod przepisami.Ludzie tutaj mają ciśnienie na zdobywanie punktów, nagród. Sama mam już kilka upatrzonych gadżetów i czekam na pierwszą nagrodę
Co zrobić,żeby było lepiej -może wymóg własnej foty w avatarze? Mam takie naiwne przekonanie,że jeśli coś piszę i mnie widzą to trzeba się troszeczkę "pilnować "

Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

przejs
  • przejs

  • Posty: 94
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 7
Babeczki, Zewie nie chodziło przecież o to żeby Gotujmy było dla wybranych, tylko,żeby te wszystkie śmieszne klony nie hejtowały przepisów ...
Może i ta granica 50 przepisów jest za duża, nawet może i te 20 jest za duża...Niechby nawet 10 czy 5 to było - i tak te klony zazwyczaj nie maja ani jednego przepisu...
Ja widzę dodatkową korzyść dla portalu z wprowadzenia takich ograniczeń-mniej spamu. Lidle i inne restauracje "w których można tanio i dobrze zjeść" nie będą prowadziły dyskusji same ze sobą z pustych kont - a przynajmniej będą musiały się trochę wysilić dodając tych parę przepisów.

Z tym,że moim zdaniem jest jedna zasadnicza wada takiej zmiany -podejrzewam że część użytkowników Gotujmy wchodzi tu nie po to ,żeby dodawać przepisy, a właśnie po to ,żeby z nich korzystać....

Ale zawsze warto rozważyć każdą propozycję - podyskutować, a nie się obrażać
Pozdrawiam

Odp: Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Kathlyn napisał(a):

zewa napisał(a):

Moim zdaniem miano użytkownika tego portalu powinny mieć osoby z minimum 50 swoimi przepisami. Ale powinny być to rzeczywiście przepisy i zdjęcia, a nie takie typu: wymieszać i wlać na patelnię.


Dlaczego tylko 50? Idźmy dalej, minimum 100! Albo i 200. Reszta niech siedzi cicho, potulnie się nie odzywa i wszystko cierpliwie przyjmuje na klatę. Gotujmy.pl tylko dla Wybranych. Schodzę do podziemia

Kathlyn ja podałam tylko przykład. Może Ty masz propozycję na ukrócenie złośliwości użytkowników kont z zerową ilością przepisów. Ja nie chcę w żaden sposób zaszkodzić uczciwym użytkownikom a jedynie znaleźć sposób na skrócenie uszczypliwości anonimowych użytkowników strony.

zmieniono 1 raz (ostatnio 07 cze 2012 18:35 przez zewa)

Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

Kathlyn
  • Kathlyn

  • Posty: 158
  • Przepisy: 17
  • Artykuły: 0
zewa napisał(a):

Moim zdaniem miano użytkownika tego portalu powinny mieć osoby z minimum 50 swoimi przepisami. Ale powinny być to rzeczywiście przepisy i zdjęcia, a nie takie typu: wymieszać i wlać na patelnię.


Dlaczego tylko 50? Idźmy dalej, minimum 100! Albo i 200. Reszta niech siedzi cicho, potulnie się nie odzywa i wszystko cierpliwie przyjmuje na klatę. Gotujmy.pl tylko dla Wybranych. Schodzę do podziemia

Odp: Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
misia5 napisał(a):

zewa napisał(a):

Już dość dawno temu zauważyłam, że na Gotujmy jest cała masa użytkowników, którzy nie mają ani jednego przepisu. Dodają natomiast negatywne komentarze do przepisów i wątków na forum. Mnie samej zdarzyło się to robić, ale miałam ku temu podstawę ( źle napisany przepis ). Jednocześnie mam dużo przepisów, które również można oceniać i nawet przyjmę na klatę ujemne uwagi. Ale chodzi mi w szczególności o tych właśnie " użytkowników ", których poczynań kulinarnych nie możemy ocenić, a Oni oceniają innych i to w przeważnie negatywny sposób. Moim zdaniem miano użytkownika tego portalu powinny mieć osoby z minimum 50 swoimi przepisami. Ale powinny być to rzeczywiście przepisy i zdjęcia, a nie takie typu: wymieszać i wlać na patelnię. Myślę, że w pewnym stopniu zniechęciłoby to osoby nie lubiące gotować i odechciałoby się im docinek i bezsensownych komentarzy. Może nie mam racji w tej sprawie, dlatego proszę o Wasze opnie.


To ja w takim razie wg tych zasad nie mogę być użytkownikiem Gotujmy bo mam mniej niż 40 przepisów

Misiu to tylko taka propozycja i absolutnie nie chodzi mi o Ciebie, może ten pułap rzeczywiście podałam za wysoki. Chodzi mi o to aby skrócić te wszystkie komentarze osób będących tu dla złośliwości. A Ty do takich nie należysz. Mam nadzieję, że tym pułapem Cię nie uraziłam.

Odp: Użytkownicy, przepisy i komentarze

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
zewa napisał(a):

Już dość dawno temu zauważyłam, że na Gotujmy jest cała masa użytkowników, którzy nie mają ani jednego przepisu. Dodają natomiast negatywne komentarze do przepisów i wątków na forum. Mnie samej zdarzyło się to robić, ale miałam ku temu podstawę ( źle napisany przepis ). Jednocześnie mam dużo przepisów, które również można oceniać i nawet przyjmę na klatę ujemne uwagi. Ale chodzi mi w szczególności o tych właśnie " użytkowników ", których poczynań kulinarnych nie możemy ocenić, a Oni oceniają innych i to w przeważnie negatywny sposób. Moim zdaniem miano użytkownika tego portalu powinny mieć osoby z minimum 50 swoimi przepisami. Ale powinny być to rzeczywiście przepisy i zdjęcia, a nie takie typu: wymieszać i wlać na patelnię. Myślę, że w pewnym stopniu zniechęciłoby to osoby nie lubiące gotować i odechciałoby się im docinek i bezsensownych komentarzy. Może nie mam racji w tej sprawie, dlatego proszę o Wasze opnie.


To ja w takim razie wg tych zasad nie mogę być użytkownikiem Gotujmy bo mam mniej niż 40 przepisów

Odpowiedz na/ edytuj Użytkownicy, przepisy i komentarze