Video na stronie głównej

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Video na stronie głównej

anullka7
  • anullka7

  • Posty: 246
  • Przepisy: 514
  • Artykuły: 0
Mnie się bardzo spodobało to pesto na pewno skorzystam z przepisu,super pomysł z tym wideo

Odp: Video na stronie głównej

Babciagramolka
Poczekamy cierpliwie na to ,, rozwiązanie pętelki " ( hi hi ) . Miłej pracy życzę Dobremu i niecierpliwie czekam na rezultaty.

Odp: Odp: Video na stronie głównej

Odpowiedź dla Babciagramolka: rozwikłałam zagadkę pojawiania się raz jednego raz kilku przepisów. Po prostu zostały zapętlone (jeśli wiecie co mam na myśli) 3 filmy zamiast jednego. Pomyłkowo. Już napisałam z prośbą o podmianę do dobrego. Ale dobry dziś robi edycję przepisów, więc nie wiem kiedy wprowadzi tę zmianę. Ale ogólnie to powinien pojawić się jeden player (tak to się fachowo nazywa) z 4 przepisami. Klikamy na napis playlista i wtedy pojawiają się 3 okienka z poszczególnymi przepisami i strzałka, po kliknięciu na strzałkę pojawi się ostatni. W pojedynczy przepis pojawi uruchomi się po kliknięciu w to okienko. Naciśnięcie pionowego znaku równości zatrzymuje film. Pozdrawiam serdecznie, Tit.

Odp: Video na stronie głównej

Kochani - sami zaczęliście wątek, który chciałam sprowokować, ale nie zdążyłam. Podziwiam czujność. Chcemy stworzyć dział z przepisami wideo, zachęcam do nadsyłania własnych produkcji. Jeśli będą udane - a sztuka to niełatwa - to stworzymy fajny nowy dział. Musimy sprawdzić jak takie amatorskie produkcje wychodzą, bo to co widzicie na ekranie jest stworzone przez profesjonalną ekipę - a ręce pochodzą od kucharza wytrenowanego w takich akcjach. Ważne, żebyście nawzajem dzielili się doświadczeniami, bo nie o to chodzi by nakręcić byle co, ale żeby dało się to oglądać i żeby wyglądało estetycznie.

Przepisy są moje, sprawdzone, przepis na śledziki pochodzi od mojej mamy, ale powiem wam, że najlepiej wychodzą z z prawdziwych pomidorów - letnich i ze świeżych ogórków małosolnych. Trzeba pokruszyć liść laurowy i dobrze zetrzeć w moździerzu z innymi przyprawami. Na sucho, bez musztardy. Jeśli idzie o moździerz, to próbowałam zmielić liść laurowy w zwykłym młynku, ale wychodzą za duże kawałki.Jeśli nie macie moździerza, to lepiej zrezygnować z dodania liścia laurowego, chyba, że macie młynek elektryczny. Moja mama mówi, że na szybko można użyć śledzi korzennych ze sklepu, ale ja wolę marynować sama - zawsze to zdrowiej i więcej satysfakcji. Mieszanki ziołowe modyfikuję. Wszystko powinno się przegryźć tak z godzinkę, dwie przed podaniem. Tarta jest przerobionym pod polskie gusta przepisem z francuskiej kuchni. Trochę zawracania głowy z tym wyjmowaniem i wsadzaniem ciasta do piekarnika, ale chodzi o to, żeby spód pozostał kruchy, a nie rozciapciał się pod wpływem nadzienia. Oczywiście można zrobić grubszy spód i wtedy po kłopocie, ale bardziej kalorycznie. Moim celem było, żeby spód był kruchy i cienki. Jedyna skucha jest taka, że mnie chodziło o całą gałkę muszkatołową w sensie - że nie w proszku, a kucharz zrozumiał dosłownie wyobraźcie sobie wtarł CAŁĄ GAŁKĘ MUSZKATOŁOWĄ do jednej tarty. Nie wiem czy to w ogóle było zjadliwe, startej gałki muszkatołowej dodaje się ze dwie szczypty, no tak około pół łyżeczki A przepisy dodam jak najszybciej. Na razie siedzą na kuchnia.wieszjak.pl można je znaleźć w wyszukiwarce. Podaję linki:
http://kuchnia.wieszjak.pl/przepisy-kulinarne/pokaz,579,Tarta-z-porem.html,
http://kuchnia.wieszjak.pl/przepisy-kulinarne/pokaz,578,Piramidki-sledziowe.html,
http://kuchnia.wieszjak.pl/przepisy-kulinarne/pokaz,26,Risotto-alla-milanese-po-mediolansku.html,
http://kuchnia.wieszjak.pl/przepisy-kulinarne/pokaz,389,Mietowe-Pesto.html.


Jeśli chodzi o "przerobienie pomidorów na talarki", to jakaś radosna twórczość lektora, albo kogoś z ekipy filmowej, komu się wydawało, że tak będzie lepiej. Ja tego nie napisałam. Jak boniedydy. Przysięgam! A sam lektor to bardzo miły chłopak i ma taki głos, że mogłabym go słuchać nawet gdyby czytał książkę telefoniczną. Pozdrawiam, Tit.

zmieniono 3 razy (ostatnio 08 sty 2010 10:45 przez Tit)

Odp: Video na stronie głównej

Babciagramolka
Obejrzałam zielone pesto, risotto i tartę z porem - czegoś się nie doszukałam .Jak dla mnie doskonały pomysł .Wielu osobom się przyda .Dobrze by było gdyby można było powiązać takie nagranie ze spisanym normalnie przepisem
.Łatwiej zapamiętać jak zrobić potrawę jak się widzi kogoś kto to robi .Nie oczekiwała bym po takich filmach dokładnych instrukcji - raczej mają być chyba inspiracja i zachęcić do poszperania w przepisach .
5+ za pomysł .

Odp: Video na stronie głównej

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
ja doszukałam się 4 przepisów odświeżając kilka razy stronę, ale..."przerobić pomidory na talarki" i "zmielić przyprawy w moździerzu" jakoś mnie nie przekonały

Video na stronie głównej

mamqa
  • mamqa

  • Posty: 123
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
Widzę na stronie głównej że pojawiło się okienko z video przepisami, fajny pomysł i dlatego szukałam linku do tego działu żeby zobaczyć czy jest więcej ale nie znalazłam. Domyślam się że to na razie testy i jest tylko ten jeden przepis?

Odpowiedz na/ edytuj Video na stronie głównej