Weki - do góry dnem?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Weki - do góry dnem?

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
piorko23 napisał(a):

Ja również mam pytanie odnośnie weków. Zrobiłam wczoraj ogórki w musztardzie, jeden słoik przecieka przy zakrętce a drugi nie miał wklęsłej pokrywki tylko wypukłą. Co mogę z nimi zrobić? Mogę je przełożyć do innych słoików i zapasteryzować jeszcze raz?



Oczywiscie ze mozna kolejny raz taki ruch wykonac

Odp: Weki - do góry dnem?

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
To zalezy od temateratury weków. Jesli jest bardzo gorace zassie i bez odwracania ale ja jednak starym sposobem zawsze odwracam wszystko co robie

Odp: Odp: Weki - do góry dnem?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
piorko23 napisał(a):

Ja również mam pytanie odnośnie weków. Zrobiłam wczoraj ogórki w musztardzie, jeden słoik przecieka przy zakrętce a drugi nie miał wklęsłej pokrywki tylko wypukłą. Co mogę z nimi zrobić? Mogę je przełożyć do innych słoików i zapasteryzować jeszcze raz?

myślę,że możesz je zapasteryzować raz jeszcze zmieniając słoiki i nakrętki ewentualnie dobrze zakręcając nakrętki...ale pamiętaj że te przetwory mogą być bardziej miękkie...a może po postu włożyc je do lodówki i w najbliższym czasie skonsumować....

Odp: Weki - do góry dnem?

piorko23
  • piorko23

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja również mam pytanie odnośnie weków. Zrobiłam wczoraj ogórki w musztardzie, jeden słoik przecieka przy zakrętce a drugi nie miał wklęsłej pokrywki tylko wypukłą. Co mogę z nimi zrobić? Mogę je przełożyć do innych słoików i zapasteryzować jeszcze raz?

zmieniono 2 razy (ostatnio 11 sie 2011 20:47 przez piorko23)

Odp: Weki - do góry dnem?

anemon
  • anemon

  • Posty: 87
  • Przepisy: 693
  • Artykuły: 3
Ja również tak jak caroline1983 nie odwracam i doskonale słoiki "trzymają", dlatego uważam to za zbędne.

Odp: Weki - do góry dnem?

caroline1983
Ja tak nigdy nie robie i słoiki mi bardzo długo trzymaja, czasami az trudno odkręcić

Odp: Weki - do góry dnem?

p.jola1
  • p.jola1

  • Posty: 215
  • Przepisy: 919
  • Artykuły: 9
Pod warunkiem, że w słoikach jest wrzący płyn, np. w postaci marynaty, odwracamy by dobrze zassała sie zakrętka i można było zawartość długo przechowyać.

Weki - do góry dnem?

Darth Vader
Hej
Mam takie pytanie do Was - może dla niektórych oczywiste. Po co odwracamy słoiki z kompotami, dżemami i jakimikolwiek przetworami?

Odpowiedz na/ edytuj Weki - do góry dnem?