Wirtuale za zdjęcia

Obserwuj wątek

Odp: Wirtuale za zdjęcia

alicja88x
  • alicja88x

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
super dziewczyny, ale 30 bedzie ok bo 24 jakis błąd

Odp: Wirtuale za zdjęcia

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Przepraszam,nie w nazwie przepisu był błąd tylko w opisie (zajawce) Mnie nawet nie chodzi o te punkty,tylko o to,że przepis był dobry a tu nagle wszystko pomieszane.Ja to nawet boję się te zdjęcia ruszać bo juz nie raz było tak,że wszystko (przy jednej małej poprawce) się poknociło. Próbowałm dzisiaj również poprawić podpisy pod zdjeciami ale nie wiem czy mi się edycja zapisała I dziękuję za odpowiedź

Odp: Odp: Wirtuale za zdjęcia

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Netka napisał(a):

Szkoda,że nie uzyskałam odpowiedzi.Przepis wstawiłam wczoraj,zapisał mi się bardzo szybko (co u mnie jest raczej niespotykane), wszystko było poprawnie zapisane ,zdjęcia opisane,punkatacja taka jaka powinna być, Dzisiaj zajrzałam do przepisu,w tytule był błąd,w opisach zdjęcia był błąd,punkatacja zmieniona ,poprawiłam tytuł,i liczyłam na to,że ktos mi jednak odpowie co się stało z moim przepisem,a tu cisza.Przykre.


Nie bardzo rozumie zmiany tytułu, bo przecież nikt go nie ruszał i nawet Ty edytując przepis nie możesz go zmienić. Zmieniona została tzw zajawka i to dlatego, że Twój przepis trafił do dań dnia, a zajawka, którą dałaś była za krótka i trzeba było ją trochę rozpisać. Jeśli zaś chodzi o opisy pod zdjęciami to nikt ich na pewno nie ruszał, bo to akurat w niczym nie przeszkadzało. Jeśli w opisie pod zdjęciem jest przecinek to system zmienia opis. Dlaczego tak się dzieje niestety nie potrafię powiedzieć.

Odp: Odp: Wirtuale za zdjęcia

Babciagramolka
Netka napisał(a):

Szkoda,że nie uzyskałam odpowiedzi.Przepis wstawiłam wczoraj,zapisał mi się bardzo szybko (co u mnie jest raczej niespotykane), wszystko było poprawnie zapisane ,zdjęcia opisane,punkatacja taka jaka powinna być, Dzisiaj zajrzałam do przepisu,w tytule był błąd,w opisach zdjęcia był błąd,punkatacja zmieniona ,poprawiłam tytuł,i liczyłam na to,że ktos mi jednak odpowie co się stało z moim przepisem,a tu cisza.Przykre.


Poczekaj proszę do poniedziałku. Przepis został zakwalifikowany przez Admina ( nie wiem kogo) jako danie dnia i pewnie w momencie wstawiania edytowano tytuł przepisu.Odpowiedzieć Ci może tylko osoba która to robiła bo reszta po prostu o tym nie wie . Musisz zrozumieć , że Moderatorzy maja dyżury i nie siedza przy komputerze cały czas . Jeśli przytrafia się w czasie dyżuru coś co jest ogólne ( dotyczy całości lub może się powtarzać ) informujemy siebie o tym -lub piszemy o tym na forum . Nie przekazujemy sobie informacji typu zablokowałam przepis ..xxx . Bo to bez sensu . Jeśli coś się dzieje na moim dyżurze to udzielam informacji co do tego czasu , tak samo koleżanki . Dlatego najlepiej pytać po prostu konkretnego Moderatora lub Admina .


zmieniono 1 raz (ostatnio 26 sty 2013 20:19 przez Babciagramolka)

Odp: Wirtuale za zdjęcia

MP3-ka
  • MP3-ka

  • Posty: 45
  • Przepisy: 266
  • Artykuły: 0
Ja też już miałam sytuację, że zapunktowało mi na 30 a kilka chwil później było 24...
Dobrze, że napisaliście o tych znakach.. ja piszę poprawną polszczyzną, i używam przecinków.. dlatego mi urywało napisy..

Odp: Wirtuale za zdjęcia

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Szkoda,że nie uzyskałam odpowiedzi.Przepis wstawiłam wczoraj,zapisał mi się bardzo szybko (co u mnie jest raczej niespotykane), wszystko było poprawnie zapisane ,zdjęcia opisane,punkatacja taka jaka powinna być, Dzisiaj zajrzałam do przepisu,w tytule był błąd,w opisach zdjęcia był błąd,punkatacja zmieniona ,poprawiłam tytuł,i liczyłam na to,że ktos mi jednak odpowie co się stało z moim przepisem,a tu cisza.Przykre.

Odp: Wirtuale za zdjęcia

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Teraz jeszcze zajrzałam w edycję,widzę,że ktoś mi go edytował i zmienił opis bo ja nie napisałam w opisie,że są dla wegan,napisałam to w komentarzu pod przepisem.Być może dlatego zmienił się też opis pod jednym ze zdjęć,ale to juz nie moja wina,bo ja zdjęcia opisałam dobrze z tego co pamiętam.

Odp: Wirtuale za zdjęcia

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Ja tak właśnie zapytam o punktację do zdjęć.Pamiętam,że wczoraj miałam 30 punktów,dzisiaj tylko 24.Chodzi o przepis na "paczki bez jajek i mleka" Zdjęć jest pięć,przedstawiają różne etapy więc trochę nie rozumiem dlaczego ta zmiana w punktacji...

Wirtuale za zdjęcia

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Ostatnio na stronie pojawiło się wielu nowych użytkowników co nas cieszy, a wraz z tym lawinowo wzrosła ilość pytań o punkty za zdjęcia, które mimo, iż są w przepisie oni nie dostali punktów (to już mniej nas cieszy )

Codziennie nasze skrzynki zasypywane są takimi pytaniami. Dlatego postanowiłam napisać na forum to co dla jednych jest oczywiste, a dla drugich niestety już nie.

Więc drogi użytkowniku, by za przepis ze zdjęciem otrzymać punkty musisz spełnić jeden podstawowy warunek czyli OPISAĆ je poprawnie. Gdy tak się stanie to pod opisem pojawi się zielony napis ZAPUNKTOWANE.

Przy opisywaniu należy pamiętać, by w środku opisu nie było znaków interpunkcyjnych typu kropka i przecinek, bo w takim przypadku system dzieli opisy i część znika, a reszta rozproszona jest pod innymi opisami.

Jeśli użyje ktoś kropek i przecinków to nim do nas napisze, że nie dostał punktów za przepis ze zdjęciem niech sprawdzi, czy pod zdjęciami w danym przepisie ma opis. Jeśli go nie ma wystarczy edytować przepis i wstawić go ponownie.

Edycji przepisu można dokonać wchodząc w zakładkę MOJE. Pojawią nam się przepisy, które dodaliśmy. Obok nich są dwie ikonki. Jedna z nich oznacza edycję. Wystarczy na nią kliknąć i poprawić to co jest źle napisane.

Należy też pamiętać, że przepis, który ma źle opisane zdjęcie lub całkowity brak opisu można poprawić w każdej chwili jednak tylko zmiany wprowadzone w 24 godziny od dodania przepisu na Gotujmy sprawią, że za takie zdjęcie otrzymamy punkty. Informacje na ten temat są dostępne w regulaminie.

To samo dotyczy przepisów z kategorii promowanej. Wiele osób zapomina zaznaczać kategorie promowane. Jeśli taka kategoria jest nieoznaczona przepis nie dostanie dodatkowych punktów. Petem jak sobie o tym jakiś użytkownik przypomni i edytuje przepis i wstawi tą kategorię to zamiast napisać nam, że przez pomyłkę nie wstawił tej kategorii, a co za tym idzie nie otrzymał dodatkowych punktów dostajemy wiadomość z pretensjami, że znowu ktoś punktów za promowaną kategorię nie dostał. My widzimy w panelu wprowadzane zmiany, dlatego też nikt nas w balona nie zrobi A zatem szczytem szczytów jest pisanie nam potem, że znowu Wam punktów nie naliczyło

Warto zatem pisać przepis o kilka minut dłużej i zrobić to od początku do końca poprawnie niż mieć potem pretensje do nas moderatorów, że punktów komuś brakuje. Wiadomo jesteśmy tylko ludźmi i czasem przegapimy przepis, który powinien trafić do promowanej, ale każdy takie przeoczenie jest poprawiane.

Ja zwykle na koniec dyżuru zaznaczam przepisy z promowanej kategorii i sprawdzam, czy każdy został do tej kategorii dodany. Jeśli jakiś przegapiłam to koło 22 : 00 taki przepis i tak tam trafi

Rozpisałam się jak mało kiedy

Życzę każdemu z Was miłego dodawania przepisów

zmieniono 1 raz (ostatnio 26 sty 2013 11:26 przez misia5)

Odpowiedz na/ edytuj Wirtuale za zdjęcia