Woda na makaron

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Woda na makaron

biedroneczki
U mnie standardowo łyżka soli na garnek o pojemności 5 litrów. Nie lubię słonych potraw. Unikam soli jak tylko mogę. Gdyby nie to, że makaron gotowany w nieosolonej wodzie mi nie smakuje to pewnie bym jej tam nie dodawała Jednak makaron bez soli jest okropny

Odp: Odp: Woda na makaron

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czyli nie tylko ja uważam, że taka ilość soli to zdecydowanie za dużo Ja też daję mniej więcej niż Wy. Zawsze lepiej dać mniej niż za dużo.

Odp: Woda na makaron

grandepiccolacuoca
Kiedyś słyszałam, że na 1 litr wody przypada 100 g makaronu i 1 łyżeczka soli. Ale osobiście, jak gotuję makaron to na 5-litrowy garnek daję 1 łyżkę soli i to jeszcze płaską. Pozdrawiam

Odp: Woda na makaron

skuter5
  • skuter5

  • Posty: 899
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja makaron gotuję w mniejszym ganku więc ilość soli jest zdecydowanie mniejsza Jak bym dał łyżkę to by był za słony i ciężko byłoby się go "pozbyć", bo moja żona nie przepada za solą w takich ilościach

Odp: Odp: Woda na makaron

mocsłodkości
Ja też mniej więcej daję tyle soli. O tej wodzie słonej jak może też słyszałam tylko w TV i szczerze mówiąc ciekawa jestem ile faktycznie tej soli kucharz dodaje do wody.

Odp: Woda na makaron

ciasteczka
robaczek napisał(a):

Ile soli dodajecie do wody, w której gotujecie makaron? We wszystkich programach kulinarnych mówią, że woda ma być słona jak morze ( ciekawe które) tylko jak potem zjeść taki makaron. Nie będzie za słony?


Ja na garnek około pięciolitrowy daję łyżkę soli. Raz dałam dwie i ciężko było zjeść taki makaron. Może dla kogoś kto lubi takie słone potrawy to coś normalnego, ale ja nie mogłam go przełknąć

Woda na makaron

robaczek
  • robaczek

  • Posty: 867
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ile soli dodajecie do wody, w której gotujecie makaron? We wszystkich programach kulinarnych mówią, że woda ma być słona jak morze ( ciekawe które) tylko jak potem zjeść taki makaron. Nie będzie za słony?

Odpowiedz na/ edytuj Woda na makaron